Czy kolekcjonowanie nasion konopi indyjskich jest legalne?

0
1255

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nasiona marihuany jako produkty, które nie zawierają w swoim składzie psychoaktywnej substancji THC, są dopuszczone do sprzedaży, a zatem ich posiadanie, również w celach kolekcjonerskich, nie jest zakazane. Warto jednak zaznaczyć, że choć sprzedaż i kolekcjonowanie nasion jest dopuszczalne, to sama uprawa konopi jest już nielegalna i surowo karana. Jeśli chcesz zacząć zbierać tego typu produkty, warto zapoznać się bliżej z ich ogólną klasyfikacją.

Rodzaje nasion kolekcjonerskich

Na rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą różnych rodzajów nasion konopi indyjskich. Zwykle klasyfikuje się je na podstawie przynależności gatunkowej, ale w sprzedaży znajdziemy również klasyfikacje opierające się na czasie kwitnięcia, zawartości substancji psychoaktywnych, zalecanych sposobach uprawy czy regionach naturalnego występowania. Przyjmując podstawową klasyfikację gatunkową, w celach kolekcjonerskich możemy gromadzić nasiona marihuany z przewagą genów Sativa lub Indica, które dalej dzielą się na dziesiątki różnych odmian. Przyjmując klasyfikację czasu kwitnięcia, najczęściej mówi się o automatach, półautomatach i odmianach regularnych. Gdy klasyfikację chcemy oprzeć na sposobie uprawy, wówczas możemy kolekcjonować odmiany typu indor, przeznaczone do uprawy w warunkach szklarniowych i outdoor, które można uprawiać na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o regiony występowania, to najpopularniejsze gatunki konopi pochodzą z Holandii.

Jak i co kolekcjonować?

Jedną z polecanych metod tworzenia większych kolekcji, jest zbieranie nasion marihuany zgodnie z przyjętą przez siebie klasyfikacją. Możemy zatem kolekcjonować konopie z przewagą określonego genu, przeznaczone do uprawy szklarniowego lub otwartego, automatycznie kwitnące lub tradycyjne. Tworzenie dużych kolekcji jest oczywiście pracochłonne i dość kosztowne. Jeśli chcesz zaoszczędzić, nasiona marihuany możesz kupować na sztuki. Dobrym pomysłem może być również rozpoczęcie tworzenia kolekcji od odmian najtańszych lub najczęściej wybieranych przez kupujących. Większość sklepów ma własne rankingi popularności oferowanych przez siebie produktów, co może pomóc w przygotowaniu własnej strategii kolekcjonerskiej.

Kolekcjonowanie nasion konopi indyjskich może być niezwykle wciągającym zajęciem. Trzeba jednak pamiętać, że przynajmniej na razie podejmowanie prób uprawy marihuany jest w Polsce niedopuszczalne i grożą za to poważne sankcje prawne. Jednak nikt nie wie, czy wkrótce prawo się jednak nie zmieni i uprawa konopi na własny użytek stanie się w końcu legalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here