Auschwitz Kraków

Małopolska to polski region, który jest szczególnie bogaty w obiekty, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To prestiżowe zestawienie powoduje, że konkretne miejsca stają się ważnymi celami turystycznymi osób na całym świecie. W przypadku tego regionu naszego kraju zagęszczenie tego typu obiektów jest na tyle duże, że staje się on niezwykle atrakcyjny dla turystów zagranicznych.

Podczas swojego wyjazdu łączą oni często parę miejsc, aby wycisnąć z wycieczki jak najwięcej przeżyć. Przykładem takiego działania może być wizyta w Małopolsce, aby za jednym razem zobaczyć Starówkę krakowską oraz były nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz Krakow).

Starówka w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z najbardziej imponujących tego typu miejsc w całej Europie. Warto przyjrzeć się każdej kamienicy i kościołowi na Starówce, ponieważ wszystkie budynki w tym miejscu skrywają swoją własną niesamowitą historię. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów są jednak charakterystyczne Sukiennice na Starym Rynku, do tej pory pełniące funkcje handlowe czy też Kościół Mariacki z unikalnym ołtarzem Wita Stwosza.

Auschwitz Birkenau Krakow

Większość turystów w następnej kolejności przemierza słynną Drogę Królewską w kierunku Zamku na Wawelu pośród tysięcy restauracji i sklepików z pamiątkami. Sam Wawel można zwiedzać nawet cały dzień: znajduje się tam obecnie mnóstwo wystaw zarówno na samym zamku, jak i w znajdującej się obok katedrze. Plusem dla turysty jest jednak to, że bilet może kupować on tylko na te sektory, które go interesują – jest więc stosunkowo dużo możliwych kombinacji.

Gorliwy turysta, który chciałby zobaczyć absolutnie wszystko musi jednak liczyć się z wydatkiem 70-80 zł na same bilety i wielogodzinnym zwiedzaniem. Wawel jest jednak tak ślicznym miejscem i ważnym dla polskiej kultury i historii, że dzień poświęcony na dokładne jego eksplorowanie nie będzie z pewnością czasem straconym.

Muzeum Auschwitz Birkenau Krakow

Obóz koncentracyjny i zagłady w Auschwitz Birkenau Krakow to miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości. Śmierć poniosło tam ponad milion osób, głównie narodowości żydowskiej, ale również tysiące naszych rodaków. Dzisiaj znajduje się tam smutne miejsce pamięci, które przyciąga tysiące turystów z całego świata, które chcą na własne oczy zobaczyć namacalną granicę, w której kończy się człowieczeństwo. Standardowy bilet wstępu dla osoby dorosłej na zwiedzanie zwyczajne (istnieje także wersja dłuższa, 6-godzinna) kosztuje 50 zł.

Auschwitz Birkenau Tour

Warto jednak wiedzieć, że zarejestrować się należy wcześniej do odpowiedniej grupy za pośrednictwem strony internetowej: zwiedzanie odbywa się tylko i wyłącznie z przewodnikiem, a liczba osób odwiedzających jest ograniczona. Przyjechać należy więc z biletem wstępu i przejść przez odpowiednie procedury na wejściu do obiektu.

Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie tworzą się w tym miejscu zbytnie kolejki: turyści przyjeżdżają na godzinę, którą wcześniej uzgodnili i o niej punktualnie spotykają się z przewodnikiem. „Odprawę” należy przejść odpowiednio wcześniej: informacje na ten temat zostaną przekazane podczas kupowania biletów w Internecie.

Nie wskazane jest odwiedzanie miejsca pamięci przez osoby poniżej 14 roku życia z uwagi na drastyczną historię tego obiektu. Zwiedzanie z przewodnikiem dostępne jest w bardzo wielu wersjach językowych, co jest ukłonem w kierunku licznie przybywających zagranicznych turystów zainteresowanych dramatyczną historią Holocaustu w czasie drugiej wojny światowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here