Wyspa Wielkanocna jest niezwykle pięknym miejscem, które urzeka swoim krajobrazem oraz historią. Wyspa Wielkanocna należy do Chile i uznawana jest za jedną z najbardziej odizolowanych wysp na świecie.

Pomimo tego, że bardzo trudno się na nią dostać, staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży.

Wycieczka Wyspa Wielkanocna – Posągi Moai celem podróży

Wielu turystów wybiera Wyspy Wielkanocne właśnie z powodu posągów Moai. Wykonane są one z wulkanicznej skały. Największy z nich ma aż 10 metrów wysokości i waży 75 ton. Część z posągów zostało przewróconych prawdopodobnie z powodu walk tamtejszych klanów. Są one wpisane na listę Światowego dziedzictwa Unesco. Warto również wybrać się do parku narodowego Rapanui, gdzie znajduje się piękna roślinność oraz można spotkać zwierzęta. Można tam zakosztować tradycyjnych potraw oraz zobaczyć życie tamtejszych mieszkańców. Baza turystyczna jest bardzo uboga.

Wycieczki Wyspa Wielkanocna – piękne piaszczyste plaże

Warto również wybrać się na Rano Raraku. To krater wulkaniczny, gdzie znajduje się jezioro wulkaniczne. Można tam także zobaczyć pozostałości kamieniołomu, w którym wykonywano posągi Maoi. Ciekawym obiektem jest również krater wulkaniczny Rano Kau, gdzie znajdują się pozostałości osady Orongo oraz można zobaczyć kamienne domy.

Warto również odwiedzić muzeum antropologiczne ojca Sebastiana. Można również zobaczyć punkt widokowy Ana Kakenga.

Dla amatorów wypoczynku doskonałym wyborem jest plaża Anakena. To jedyna piaszczysta plaża, blisko której znajduje się gaj palmowy. Na plaży znajduje się także kilka posągów Maoi. Można tam odpocząć, a później popływać w czystym oceanie.

Nie ma tam dużej bazy turystycznej ani lokali, można jedynie zakosztować tamtejszej kuchni. Znajdują się tam stoiska na straganach. Jeżeli preferujemy piesze wycieczki, możemy wybrać się na wulkan Poike, gdzie można podziwiać piękne widoki, a także urządzić sobie piknik. Jeżeli nie preferuje się pieszych wycieczek, można wypożyczyć konia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here