W czym medycyna estetyczna jest lepsza od kosmetologii?

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina nauki. Wciąż bywa błędnie mylona z kosmetologią, która w rzeczywistości nie ma z nią zbyt wiele wspólnego. Czym zatem różnią się od siebie te dwie dziedziny skupiające się na ludzkim wyglądzie? Dlaczego to właśnie medycynę estetyczną uznaje się za coś lepszego od typowej kosmetologii?

Szerszy zakres działania = długotrwałe rezultaty

Większość zabiegów kosmetologii potrafi jedynie powierzchniowe zadbać o skórę. Wszelkiego rodzaju maseczki, masaże i peelingi poprawiają wygląd wyłącznie zewnętrznych warstw naskórka. Początkowo skóra staje się gładsza, mocniej nawilżona i elastyczna, ale efekt ten mija już po kilku dniach. Zabieg trzeba powtórzyć i po raz kolejny wydać na niego pieniądze.

Zabiegi medycyny estetycznej za każdym razem przynoszą długofalowe skutki. Wręcz „wymuszają” na skórze jej samodzielną regenerację, dzięki czemu samoistnie zaczyna się ona naprawiać i odbudowywać. Proces ten trwa całymi miesiącami. Efekty wraz z upływem czasu stają się coraz lepsze.

Większa inwazyjność, ale jednocześnie pełne bezpieczeństwo

Medycyna estetyczna nie jest może aż tak inwazyjna jak chirurgia plastyczna, ale potrafi jednak zadziałać na skórę dogłębnie, podczas gdy kosmetologia robi to tylko powierzchownie. Jednocześnie stosowane w niej metody są w pełni bezpieczne dla skóry i ogólnego zdrowia. Nie ma w nich miejsca na żadne operacje czy zabiegi przeprowadzane przy użyciu skalpela.

Niektóre zabiegi medycyny estetycznej wymagają oczywiście użycia bardziej specjalistycznych narzędzi, jednakże nawet po ich zastosowaniu na skórze pojawiają się jedynie drobne ranki, których błyskawicznie można się pozbyć. Rekonwalescencja jest więc krótka i prosta.

Zabiegi wykonywane przez prawdziwych lekarzy

Aby zostać kosmetyczką, nie trzeba nawet studiować. Wystarczy ukończyć kilka krótkich szkoleń i już można zupełnie legalnie troszczyć się o skórę swoich pacjentów. Brak odpowiedniego przeszkolenia zwiększa jednak ryzyko niewłaściwego przeprowadzenia zabiegu.

Lekarze medycyny estetycznej posiadają natomiast wysokie kwalifikacje i odpowiednie przygotowanie do tego, by wykonywać swój zawód. Nie tylko dbają o wygląd pacjentów, ale robią to w taki sposób, by nie ingerować w stan ich zdrowia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here