włosy
fot. pixabay.com

Włosy to nasza główna ozdoba. Nic więc dziwnego, że staramy się o nie bardzo dbać, aby były zdrowie, odżywione i błyszczące. Poświęcamy wiele czasu na zabiegi u fryzjera oraz te wykonywane w domu. Strzyżemy, modelujemy, suszymy, farbujemy. Wszystkie te zabiegi odbijają się na kondycji naszych włosów. Co zrobić, gdy są zniszczone i przesuszone? Podpowiadamy kilka najbardziej skutecznych sposobów. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/zniszczone-wlosy/

Czynniki, które wpływają negatywnie na kondycję naszych włosów

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Zimą szkodzi im mroźne powietrze, chowanie ich pod czapkami oraz gorące i suche powietrze w pomieszczeniach. Są cieńsze, bardziej łamliwe i szybko się elektryzują. Z kolei latem wyniszcza je ostre słońce. Najbardziej inwazyjne są jednak dla nich zabiegi modelujące i koloryzujące. Opierają one swoje działanie na silnych substancjach chemicznych, które wnikają w strukturę włosa i osłabiają ją. W rezultacie nasze włosy potrzebują systematycznie co pewien czas skutecznej terapii regenerującej, aby przywrócić im dawny blask i zdrowy wygląd. Odżywki i maseczki dostępne w drogeriach działają z reguły powierzchowne i o ile sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, to jednak ich działanie nie jest na tyle spektakularne, aby się nim zadowolić. Od czasu do czasu musimy więc sięgnąć po coś bardziej efektywnego. 

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Najbardziej skutecznym środkiem są profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, używane do zabiegów regeneracyjnych. Można skorzystać z takiego zabiegu w ulubionym salonie fryzjerskim, bądź zamówić preparaty przez internet z hurtowni fryzjerskich i wykonać je samodzielnie w domu. Ich cena jest zazwyczaj wysoka, ale są niezwykle wydajne. Nie używamy ich do codziennej pielęgnacji, ale do zabiegów odżywiających co pewien czas, dlatego wystarczają na bardzo długo. Cena ta podyktowana jest również jakością, warto więc zainwestować, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie. Najlepsze efekty przyniesie zastosowanie dobranych zestawów, w skład który wchodzi szampon odżywiający, maska oraz serum w ampułkach. 

Przeczytaj też: http://tuts.pl/sposoby-na-podniesienie-odpornosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here