Początek lutego oznacza nie tylko tyle, że jest środek zimy, ale również i to, że już za 4 miesiące zacznie się sezon surfingowy. Jak co roku z początkiem długiego weekendu majowego, w Polsce zaczyna się sezon na pływanie na desce.

Miłośnicy mocnych wrażeń już zacierają ręce na samą myśl o kilku miesiącach, w których będzie można popływać w naprawdę dobrych warunkach.

Kiedy?

Wiosna, lato i wczesna jesień to również czas, kiedy prężnie działają szkoły surfingowe, oferujące liczne obozy i szkolenia. Jak znaleźć obóz surfingowy i najlepszą szkołę, która nauczy nas podstaw pływania na desce.

Gdzie?

Poszukiwania warto zacząć w internecie. Kluczem będzie wpisanie odpowiedniej frazy do wyszukiwarki. Obóz surfingowy lub szkoła surfingowa to będą słowa, które pozwolą nam trafić na strony ośrodków oferujących szkolenia z surfingu. Szkół jest naprawdę wiele. Najwięcej zlokalizowanych jest na Półwyspie Helskim, który uchodzi za mekkę surfingu i różnych jego odmian, głównie ze względu na panujące tam idealne warunki do uprawiania tego typu dyscyplin.

Warto przejrzeć strony wybranych szkół, zapoznać się z ich ofertą, dopytać o szczegóły. Co powinno być ważnym kryterium decydującym o wyborze szkoły? Na pewno umiejętności instruktorów – potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Na pewno warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu (czy nie jest przestarzały i mocno zniszczony) oraz na wielkość grup szkoleniowych i program.

Warto dowiedzieć się w jaki sposób szkoła organizuje czas pomiędzy zajęciami, czy przewiduje jakieś zorganizowane zajęcia dodatkowe czy kursanci raczej muszą organizować się we własnym zakresie.

Warto sprawdzić również czy szkoła oferuje kursantom ubezpieczenie na czas obozu i jak wygląda dostęp do materiałów szkoleniowych. Chodzi tu m.in. o dostęp do materiałów video kręconych podczas zajęć, do których kursanci mają dostęp. Dzięki nim mogą obejrzeć swoje postępy w nauce po zajęciach, wyłapać i omówić ewentualne błędy z instruktorem.

Z kim?

Można jechać samemu można jechać ze znajomymi. Opcja wyjazdu na obóz w pojedynkę wcale nie jest zła – ponieważ atmosfera jaka tam panuje jest fantastyczna, kursantów łączy wspólna pasja i chęć zdobycia nowych umiejętności dzięki czemu panuje rodzinna i przyjacielska atmosfera. Więc czy sam czy z kimś na obozie surfingowym zawsze będziesz się dobrze bawił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here