Niedrogie soczewki na co dzień

Soczewki kontaktowe wybieramy najczęściej z kilku podstawowych powodów: są wygodne, zapewniają doskonałe widzenie w każdej sytuacji i przede wszystkim nie zmieniają wyglądu. Do wyboru mamy mnóstwo wariantów, a i zakres cen soczewek kontaktowych bywa bardzo szeroki. Każdy użytkownik doceniający komfort, który zapewnia ten sposób korekcji wad wzroku, chciałby znaleźć jednocześnie produkt niedrogi. Gdzie i jak szukać, by nie przepłacać za soczewki kontaktowe? Sprawdź z nami!

Które soczewki kontaktowe wyjdą najtaniej?

Na pytanie o najbardziej ekonomiczną wersję soczewek kontaktowych, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz i jakie są Twoje oczekiwania. Jeżeli chcesz używać szkieł kontaktowych tylko w określonych sytuacjach (np. raz w tygodniu), to najlepszą propozycją dla Ciebie będą soczewki jednodniowe. Do korzystania z nich nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych akcesoriów.

Jeśli jednak szkła kontaktowe są Ci potrzebne codziennie – wówczas najlepiej wybrać soczewki miesięczne: https://www.bezokularow.pl/soczewki-miesieczne. Taka opcja jest o wiele bardziej korzystna cenowo. Tego rodzaju produkty oferują renomowani producenci, zarówno w wersji soczewek dziennych, jak i całodobowych. Te ostatnie są przydatne szczególnie dla osób, które pracują w nienormowanym czasie lub z innych powodów ich aktywność przypada o różnych porach doby.

Soczewki kontaktowe wysokiej jakości dla idealnego komfortu

Godne uwagi są soczewki EyeLove. Wyróżniają się doskonałą jakością i są dostępne wielu różnych wariantach. Znajdziesz wśród nich zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Te ostatnie możesz wybrać do użytkowania w trybie dziennym lub całodobowym.

Polecamy tę markę soczewek kontaktowych dla osób, które zmagają się z wadami wzroku o dużej mocy, nawet przy krótkowzroczności w zakresie od -20,00 D do -12,50 D, lub dalekowzroczności od +8.50 D do +15,00 D. Linia soczewek EyeLove zawiera produkty przeznaczone także dla astygmatyków, czyli soczewki toryczne.

Dodatkową zaletą tych produktów jest także wyposażenie w filtr UV. Szkła kontaktowe z takim zabezpieczeniem redukują ryzyko rozwoju zaćmy i innych uszkodzeń wywoływanych przez promienie ultrafioletowe.

Miesięczne soczewki kontaktowe – o czym musisz pamiętać?

Miesięczne soczewki kontaktowe to najkorzystniejsza forma, która pozwoli Ci ograniczyć wydatki. Warto kupować soczewki w większych opakowania i mieć dzięki temu zapas na dłuższy czas. Musisz jednak pamiętać, by zwrócić uwagę na termin przydatności takiego towaru. Jeśli planujesz zakup soczewek np. na pół roku – upewnij się u sprzedawcy, że ich data ważności nie upłynie wcześniej. Korzystając z soczewek kontaktowych o dłuższym czasie użytkowania, będziesz potrzebować jeszcze dwóch rzeczy: pojemnika oraz płynu do soczewek.

Płyn do soczewek – dlaczego jest tak ważny?

Płyn do soczewek jest produktem niezbędnym. Gdy używasz szkieł kontaktowych w trybie dziennym, oznacza to, że codziennie będziesz je ściągać z oczu i przechowywać przez noc w pojemniku. Aby soczewki nie utraciły swoich właściwości i nie wysuszyły się, muszą pozostać najpierw dokładnie wypłukane i oczyszczone za pomocą płynu pielęgnacyjnego, a następnie zanurzone w roztworze.

Nawet jeśli wybierasz soczewki całodobowe, to od czasu do czasu będą one wymagały pielęgnacji. Wynika to z naturalnego dla fizjologii oka zjawiska. Na soczewce kontaktowej gromadzą się osady białkowe, które u każdego człowieka stanowią składnik filmu łzowego.

Na pogorszenie komfortu widzenia mogą mieć wpływ także zanieczyszczenia z powietrza – pyłki, kurz, itp. Aby zapewnić soczewkom optymalne nawilżenie i nie ryzykować infekcji oka, co jakiś czas trzeba ściągnąć soczewki i przemyć je przy użyciu takiego specjalnego roztworu. W ten sposób zapewnisz sobie najlepsze warunki higieniczne, ponieważ płyn do soczewek dezynfekuje je i likwiduje wszelkie drobnoustroje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here