Najnowsze trendy w męskich spodniach

Wydawałoby się, że to coś takiego jak wyjściowe spodnie męskie, które nosimy na ważne okazje, ale bardzo często także do pracy (chociażby ze względu na jej charakter, czy typ klientów i kontrahentów, z którymi się spotykamy) nie podlegają wielkim zmianom. Ma być prosto, elegancko, najlepiej w odcieniach granatu i szarości. Ale choć bardzo wiele zasad pozostaje niezmiennych, to od czasu do czasu jeśli chodzi o eleganckie spodnie męskie pojawiają się jakieś nowości, które pozwalają nam nieco odświeżyć nasz wygląd. Jakie więc są najnowsze trendy i za czym rozglądać się w sklepach?

Postaw na prążek

Kojarzą nam się przede wszystkim ze strojem maklerów giełdowych, a fanom Ojca chrzestnego z garniturami noszonymi przez członków mafii sycylijskiej. Ale nie trzeba wcale być maklerem, ani tym bardziej członkiem jakiejkolwiek mafii, aby wybierając eleganckie spodnie męskie sięgnąć po prążki, tym bardziej, że kiedyś noszono prążki w komplecie – spodnie plus marynarka – natomiast dzisiaj świetnie sprawdzają się w pojedynkę, bardziej jako wzór dominujący na jednej z rzeczy – czy to spodniach, koszuli, marynarce, czy też torbie. Eleganckie spodnie męskie w prążki z powodzeniem możemy łączyć z innymi elementami garderoby, jak gładka koszula czy marynarka, sprawiając, że prążek z dominującego wzoru stanie się po prostu interesującym dodatkiem odróżniającym nas od reszty.

A może spodnie z zakładkami?

To już propozycja dla bardziej odważnych – eleganckie spodnie męskie z zakładkami nosili przede wszystkim nasi dziadkowie, ale model ten sukcesywnie wraca do łask od kilku ostatnich lat. Spodnie takie to model ze zdecydowanie wyższym stanem (zazwyczaj). Jak dzisiaj nosić tego typu eleganckie spodnie męskie? Przede wszystkim do nieco mniej zobowiązujących okazji typu semi-smart – w połączeniu z lnianą, lekko luźną koszulą sprawdzą się na niedzielnego grilla w bardziej formalnym towarzystwie, a w połączeniu z eleganckich swetrem sprawdzą się na spacer brzegiem morza. Ale spodnie z zakładkami wyglądają świetnie także w połączeniu z elegancka koszulą i marynarką z jednego zestawu. Taki look powali na kolana każdą kobietę. I nie, nie próbujmy uzyskać podobnego efektu kupując zbyt duże spodnie i ściskając je mocno paskiem – będziemy wyglądać absolutnie niepoważnie.

A co z tkaniną?

Oczywiście nadal wybierając eleganckie spodnie męskie szukajmy tych, które wykonane są z naturalnych materiałów, ale niewielki dodatek materiałów syntetycznych wcale nie powinien nam zaszkodzić. Dlaczego? Nie blokując oddychania spodni wzmacniają je i chronią przed zbyt szybkim przecieraniem czy mechaceniem. Takie spodnie dłużej nam posłużą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here