Mąka kokosowa - właściwości

Mąka stanowi jeden z podstawowych elementów kuchni polskiej, ciężko jest bez niej wyobrazić sobie codzienność. Mąka kokosowa jest świetnym zamiennikiem mąki zbożowej, co więcej jest znacznie zdrowsza. Jest niezastąpiona w profilaktyce cukrzycy, otyłości, nowotworów oraz chorób mięśnia sercowego. Produkowana jest z orzechów kokosowych. Stanowi idealny element diety dla osób z nietolerancją glutenu i odchudzających się.

Mąka kokosowa jest w modzie

Nie tylko mąka, w ostatnim czasie wszystkie produkty kokosowe stały się bardzo popularne. Mąka kokosowa tak na dobrą sprawę jest produktem ubocznym produkcji mleka oraz oleju kokosowego. Resztki, które pozostały po oleju, który został wytłoczony lub mleko, które zostało wyciśnięte są odpowiednio wysuszone i zmielone. Mąka kokosowa charakteryzuję się swoim delikatnym, lekkim smakiem, za to jej zapach jest dość intensywny.

Mąka kokosowa dostępna jest w sklepach w trzech rodzajach, dokładniej chodzi tutaj o zawartość tłuszczu, wyróżniamy małą, średnią i wysoką. Ta ostatnia wersja wykazuje podobne właściwości do oleju kokosowego. Jest to odpowiedni produkt dla osób, które nie tolerują glutenu, są na diecie odchudzającej, cierpią na cukrzycę, mają problem z nadciśnieniem oraz słabą odpornością.

Czy mąka kokosowa jest bogata w błonnik?

Mąka kokosowa jest pełna cennych dla naszego zdrowia substancji odżywczych. To co ją wyróżnia na tle innych to wysoka zawartość błonnika i niski indeks glikemiczny. Dzięki temu powinna być spożywana zwłaszcza przez osoby, które cierpią na cukrzycę. Niski indeks sprawia, że po spożyciu posiłku nie dochodzi do nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi. Błonnik również skutecznie kontroluje ten proces.

Mąka kokosowa jest odpowiednia również dla osób, które chcą się pozbyć nadprogramowych kilogramów, ponieważ jest niskokaloryczna. Wykazuje również pozytywne działanie na funkcjonowanie jelit. Mąka kokosowa jest też bogata w białka oraz aminokwasy. Dlatego zaleca się jej spożywanie wegetarianom i weganom.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/maka-kokosowa-jakie-posiada-wlasciwosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here