Zdrowy, spokojny i głęboki sen jest niezwykle istotny dla właściwego funkcjonowania ustroju. Podczas nocy regeneruje się cały organizm, komórki i tkanki ulegają odnowie, dajemy wytchnienie narządom, które w ciągu dnia pracują na pełnych obrotach. Sen działa uzdrawiająco zarówno na ciało, jak i na psychikę.
Jeśli wykonujemy intensywne treningi na siłowni, wręcz musimy zadbać o odpowiednio długi odpoczynek. W ten sposób będziemy wciąż pełni energii do wykonywania kolejnych ćwiczeń, bo tylko wypoczęte i odnowione ciało będzie w stanie pozytywnie odebrać aktywność fizyczną. Szybciej zbudujemy masą mięśniową czy osiągniemy lepszą wydolność.
Dobre wysypianie się jest również bardzo istotne, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Istnieje wiele badań potwierdzających tę zależność. Osoby, które nie dosypiają, bardziej dotkliwie odczuwają spadki cukru w ciągu dnia, częściej sięgają po kaloryczne przekąski, trudniej ich utrzymać dietę.
Każda kobieta zna przysłowie, że sen to najlepszy kosmetyk. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ poza zrównoważoną dietą, aktywnością fizyczną i czystą wodą, to niezbędny czynnik, aby cieszyć się piękną skórą i zgrabną sylwetką.
W ciągu dnia warto skorzystać z krótkich drzemek, tak popularnych wśród innych narodów, np. Hiszpanów czy Włochów. Te kilkanaście skradzionych minut to bezcenny prezent dla nas samych – krótki odpoczynek koi nerwy, uspokaja, dodaje sił na resztę dnia, poprawia wygląd. Należy tylko pamiętać, żeby nie przesadzać z długością sjesty, bo wieczorem będziemy mieć kłopot z zaśnięciem.

www.odciski.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here