Czym jest PKK i kto go potrzebuje

Wyrobienie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem jest marzeniem wielu młodych i bardziej doświadczonych osób. Prawo jazdy jest nie tylko pożądaną umiejętnością, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie, ale również koniecznością w wielu miejscach pracy.

Zapisując się na kurs prawa jazdy, czeka nas kilka prostych i raczej przyjemnych formalności. Musimy odwiedzić lekarza, który oceni, czy nasz wzrok jest prawidłowy i czy nasze zdrowie pozwala na kierowanie pojazdem. Musimy odwiedzić fotografa w celu zrobienia zdjęcia i wyrobić numer PKK.

Profil Kandydata na Kierowcę

Czym jest tajemnicze brzmiące PKK? Osoby, które nie posiadają prawa jazdy mogły nigdy nie spotkać się z tym skrótem. Oznacza on profil kandydata na kierowcę. Musi wyrobić go każdy, zanim przystąpi do kursu prawa jazdy. Niezależnie od tego, jaką jesteśmy zainteresowani kategorią. Numer PKK wyrabia się w Starostwie Powiatowym. Urząd ma 2 dni na wydanie numeru, ale często uzyskuje się go praktycznie natychmiast.

Wydanie tego numeru jest bezpłatne, a ma on na celu przyspieszenie komunikacji między Starostwem, WORDem, a szkołami jazdy

Urzędnik zweryfikuje, czy nie został na nas nałożony sądowy zakaz kierowania pojazdami, prawdopodobnie znalazłyby się osoby, które mimo tego, że były dużym zagrożeniem w ruchu, chciałyby odzyskać możliwość do kierowania przez szybkie wyrobienie nowych dokumentów.

Urzędnik sprawdza również, czy jesteśmy w odpowiednim wieku oraz czy wykonaliśmy badania lekarskie.

Otrzymany numer PKK przekazujemy do szkoły jazdy, w której zdecydowaliśmy się rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Szczegółowe informacje na temat Szkół jazdy, kursu teoretycznego i praktycznego, znajdziemy pod adresem https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/pkk-warszawa/

Druk wniosku o wydanie PKK, możemy otrzymać w szkole jazdy lub pobrać ze strony internetowej odpowiedniego Wydziału Komunikacji. Przygotowujemy orzeczenie lekarskie, fotografie i dowód osobisty. Teraz czeka nas solidna nauka i opanowanie stresu przed kursem praktycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here