smak w ciąży

Ciąża ma wpływ na kubki smakowe przyszłej mamy. To jak odbiera ona smaki jedzenia czy napojów, może ulec zmianie. To co się dzieje, w organizmie kobiety, sprawia że ma ona zachcianki, zaczyna tworzyć dziwne połączenia produktów. Dlaczego kobietom spodziewającym się dziecka, potrawy które uwielbiały do tej pory, przestają smakować, a zamiast tego zjadłyby śledzia z lodami?

Dlaczego dochodzi do zmiany zmysł smaku?

W organizmie kobiety ciężarnej krew krąży zdecydowanie intensywniej niż u przeciętnego człowieka. Substancje znajdujące się w jej krwiobiegu, docierają do mózgu dużo szybciej. Głównie to jest przyczyną, ze względu na którą kobieta, niektóre smaki i zapachy odbiera mocniej.

Poza tym zmiana stylu życia, jedzenia, unikanie używek, również ma wpływ na kubki smakowe kobiety w ciąży.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/rzadkie-wlosy-co-wywoluje-ten-problem/

Skąd się bierze metaliczny posmak?

Metaliczny posmak w ustak jest to jeden z objawów ciąży, zwłaszcza ten mało przyjemny. Pojawia się zazwyczaj, gdy kobieta w ciąży postanowi napić się napoju z kofeiną. Mimo, że tego typu produkty nie są zakazane w okresie ciąży, jednak należy ograniczyć ich spożycie.

Metaliczny posmak w ustach jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem, które zostało wysłane przez organizm. W takiej sytuacji należy unikać napojów, których zadaniem jest pobudzenie. Kobiety w ciąży powinny pić soki i koktajle, które zawierają wiele cennych witamin i minerałów.

Jak sobie poradzić z zachciankami w ciąży?

Dieta kobiety spodziewającej się dziecka powinna być dobrze zbilansowana, jednak nie powinna być karą. Należy szukać takich produktów, które są smaczne i jednocześnie dostarczają witaminy, białko i minerały. Należy unikać również ostrych przypraw i pikantnych potraw.

Kobieta w ciąży ma mdłości, które są na porządku dziennym. Zwłaszcza na początku ciąży. W takiej sytuacji należy unikać produktów, które mogą je wywoływać. Jeżeli samopoczucie się nie poprawia, a objawy są nadal bardzo silne, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Podczas ciąży organizm przechodzi dużą zmianę, dlatego kubki smakowe mogą być w tym okresie przeczulone. Wtedy należy jeść potrawy, tylko takie które lubimy. Zdrowe odżywianie w ciąży jest kluczowe, jednak nie powinnyśmy sobie odmawiać przyjemności.

Źródło: https://modnapora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here