Ameryka od kilkudziesięciu lat tworzy trendy, niemal mówiąc użytkownikom, co jest modne, a czego raczej nie ubierać w danym sezonie. Jeśli ktoś jest fanem modowych rozwiązań z USA, z pewnością zna buty DC, które swojego czasu były jedną z najpopularniejszych produktów lifestylowych, w połączeniu z zastosowaniem dla sportowców.
Jak wygląda dziś oferta i jakie zmiany przyniósł czas? Czy nadal osoby uprawiające sporty uliczne, mogą znaleźć dla siebie odpowiednie produkty w ofercie? Jak wygląda historia firmy? Warto odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania, by być w pełni świadomym konsumentem, który wie, w jakich markach chodzi ubrany i czego może od nich oczekiwać.
Buty DC – historia streetwearu
Pojęcie Streetwear jest stosunkowo nowe i odnosi się do ulicznego stylu ubierania, jak sama nazwa wskazuje. Można śmiało powiedzieć, że buty DC, były jedną z firm, które stworzyły to pojęcie. Marka powstała w 1989 roku, gdy powstał pierwszy t-shirt z logo firmy. Osobą, która zajmowała się projektowaniem ubrań, był kierowca rajdowy, więc nic dziwnego, że firma w dalszym ciągu sponsoruje wiele imprez motoryzacyjnych i zawodników, umieszczają swoje logo na ich kostiumach i autach, obok takich marek jak m.in. Red Bull.
Z czasem firma jednak pożyczyła 10 tysięcy dolarów na rozbudowę i z takim budżetem postanowili zaprojektować i wypuścić na rynek, swoje pierwsze buty DC, które były kierowane w stronę deskorolkarzy. Lata 90 ubiegłego wieku były doskonałym okresem do wprowadzenia takich produktów i rozwiązań, ponieważ deskorolka była czymś zupełnie nowym i w pewnym sensie buntowniczym, więc młodzież z przyjemnością uczyła się nowych sztuczek, korzystała z publicznych miejsc do jazdy i potrzebowała do tego wszystkiego odpowiednich ubrań, które po prostu oferowały wytrzymałość, komfort i niezawodność – buty DC wraz z producentami i projektantami, znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie.
Po osiągnięciu ogromnego sukcesu na skalę światową, zaczęli oni produkować buty dla wszystkich miłośników sportów miejskich, nie zapominając również o kategorii motoryzacji i codziennym obuwiu sportowym. W roku 2004, firma została wykupiona przez markę Quiksilver i DC Shoes zeszła w pewnym sensie na drugi i z czasem kolejny plan. W dalszym ciągu można nabyć wyposażenie sygnowane logo, jednak deskorolka i BMX, stały się już niszowymi sportami, które nie cieszą się tak ogromną popularnością wśród młodzieży. Jeśli jednak komuś zależy na naprawdę dobrej jakości obuwia, może on z pewnością postawić na buty DC.