Zastrzeganie numeru

Każdemu z nas zdarza się raz na czas problem z uporczywymi numerami, które wydzwaniają do nas non stop. Gdy zdarza się to rzadko przymykamy na to oko, ale gdy powtarza się coraz częściej, narasta w nas frustracja i staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. Obecnie wciąż trzeba uważać by nie nadziać się na dodatkowe koszta i musimy się nauczyć reagować w takich momentach. Postaram się niżej nakreślić sytuacje, które mogą nas czekać i których powinniśmy unikać.

W ostatnich latach bardzo modne stają się telefony z zagranicy. Najczęściej są to niestety hakerzy i złodzieje, którzy wybierają nasz numer, znajdując go gdzieś w sieci i dzwonią do nas. Wiele osób jest na tyle zabieganych, że nie zdaje sobie sprawy z tego, iż są to numery, których odebranie będzie skutkować ogromnym rachunkiem telefonicznym. Telefony za zagranicy pojawiają się o każdej porze a największe niebezpieczeństwo stanowią te, które próbują się do nas dodzwonić w godzinach pracy. Jesteśmy wtedy niestety z reguły bardzo zabiegani i nie zawsze patrzymy na ekran i na numer, który się wtedy wyświetla. Możemy się więc bardzo łatwo nadziać na taki złodziejski wybryk i wtedy od razu powinniśmy się zastanowić nad tym, jak zastrzec numer w play.

Sam miałem taką sytuację i niestety będąc pewnego razu nad wodą, odebrałem połączenie z takiego numeru. Było ono z jakiegoś egzotycznego kraju, którego nazwę nawet trudno wymówić. Słońce świeciło w ekran i nie zauważyłem jakie połączenie postanowiłem odebrać. Skutkiem tego było ponad 80 złotych więcej podczas kolejnego rachunku. To nauczyło mnie już, by zawsze zwracać uwagę na to kto próbuje się do mnie dodzwonić i żeby być bardziej przezornym. Zablokowałem także tego typu połączenia u operatora, do którego zadzwoniłem zaraz po dostaniu rachunku. Z racji, że prawie nigdy nie dzwoni do mnie nikt z zagranicy, postanowiłem, że zablokuję tego typu połączenia i będę miał od nich po prostu spokój. Znajomi mogą połączyć się ze mną z zagranicy zawsze za pomocą licznych komunikatorów.

workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here