Lato to czas, który nie koniecznie sprzyja skórze. Nadmierna ekspozycja na słońce czasem może skutkować trudnymi do usunięcia przebarwieniami, czy też przesuszoną skórę. Kąpiele słoneczne i radość z przebywania na słońcu latem nie rzadko sprawiają, iż zapominamy i odpowiedniej pielęgnacji cery oraz o jej zabezpieczaniu.

Jeśli chodzi o przebarwiania to najlepiej do nich oczywiście nie dopuścić stosując kremy z filtrem. Jeśli jednak już się pojawią to warto znać skuteczne sposoby, które pomogą nam się z nimi rozprawić. W przypadku, kiedy nie są one zbyt mocne warto postawić na kosmetyki z Witaminą C w składzie, które mogą pomóc nam pozbyć się przebarwień. Warto też zaopatrzyć się w produkty z kwasami, jednak jeśli zamierzamy używać ich samodzielnie w domowym zaciszu to ta ważne, aby były to produkty o niskich stężeniach. Te o wysokim stężeniu koniecznie trzeba stosować pod okiem profesjonalisty, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Jeśli problemem są nie tylko nieestetyczne przebarwiania, ale i zmarszczki, to wówczas warto sięgnąć po produkty, które zawierają witaminę A. Regularne stosowanie takiego kosmetyku powinno przynieść widoczne rezultaty w postaci odmłodzenia oraz rozjaśnienia cery.

Jeśli kosmetyki stosowane w domowym zaciszu nie działają, to warto wówczas skorzystać z pomocy w profesjonalnym salonie. Można pod okiem fachowców stosować kwasy o wyższym stężeniu, czy też na przykład skorzystać z zabiegów laserowych, dzięki którym można się pozbyć nawet trwałych przebarwień.

Lato to czas, który może dać się we znaki naszej skórze, jednak warto mieć tego świadomość i jesienią poświęcić jej nieco więcej czasu, aby wyraźnie poprawić jej kondycję.

www.icotam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here