wtorek, wrzesień 27, 2022

Dlaczego kalibracja alkomatu jest tak ważna?

0
Dlaczego kalibracja alkomatu jest tak ważna

Alkomat to urządzenie które powinno znajdować się na wyposażeniu każdego kierowcy lubiącego brać udział w zakrapianych imprezach. Posiadając miernik trzeźwości można w każdej chwili zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i jeśli jest on prawidłowy, wówczas bezpiecznie wsiąść za kółko. Warto pamiętać o tym, że każdy alkomat podaje w pełni wiarygodne wyniki tylko wtedy, gdy jest regularnie poddawany kalibracji. Na czym polega ten proces?

Dlaczego kalibracja alkomatu jest bardzo ważna?

Alkomat to takie urządzenie, które niejednokrotnie potrafi uchronić przed wieloma tragicznymi zdarzeniami na drodze. Warto go mieć zawsze pod ręką i badać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wówczas, gdy mamy wątpliwości co do swego stanu trzeźwości.

To bardzo przydatne urządzenie potrafi wskazywać w pełni wiarygodne wyniki tylko wówczas, gdy właściciel odpowiednio o nie zadba. Niezwykle ważna jest kalibracja alkomatu, zawsze wtedy gdy jest to konieczne.

Każdy, nawet znanej na rynku marki alkomat wymaga czasem wizyty w serwisie. Jego częste użytkowanie może bowiem przyczynić się do awarii i pokazywania niewiarygodnych wyników. Warto zatem zawsze, gdy istnieje taka potrzeba, zanieść alkomat do serwisu, gdzie profesjonaliści sprawdzą czy działa on poprawnie. A gdy będzie konieczne poddają go procesowi kalibracji. Tylko dobrze skalibrowany miernik trzeźwości potrafi wskazywać prawidłowe wyniki pomiaru trzeźwości.

Na czym polega kalibracja alkomatu?

Każdy miernik trzeźwości działa w podobny sposób. W celu zmierzenia zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu trzeba mocno dmuchnąć w ustnik. Wówczas za pomocą specjalnych czujników wskazuje on wysokość promili.

Alkomat operuje bardzo czułymi sensorami i w związku z tym jest bardzo delikatny. Może on rozkalibrować się z powodu nieprawidłowego przechowywania czy działania niskich lub wysokich temperatur. W takiej sytuacji konieczna jest kalibracja alkomatu. Proces ten polega na zestrojeniu wewnętrznego oprogramowania z sensorem miernika. W tym celu należy poddać to urządzenie specjalnym testom, które przy pomocy specjalnych symulatorów BAC sprawdzą jego wiarygodność. Częstotliwość kalibracji jest zależna do:

– modelu alkomatu

– rodzaju sensora

– sposobu użytkowania i przechowywania alkomatu

Zgodnie z zaleceniami producentów alkomaty najwyższej klasy należy kalibrować przynajmniej raz na pół miesięcy lub po wykonaniu ilości badań wskazanej w instrukcji obsługi. A modele niższej klasy należy kalibrować nieco częściej. Kalibracja jest konieczna zawsze wtedy, gdy:

– wynik jest inny niż 0,00 procent, a badana osoba nie spożywała alkoholu

– wynik wskazuje 0,00 procent, a badana osoba spożywała w krótkim odstępie czasu alkohol

– na wyświetlaczu pojawia się napis CAL

– miernik był przechowywany w temperaturze innej niż wskazuje instrukcja obsługi

Jeśli kalibracja jest wykonywana regularnie, to wówczas alkomat potrafi wskazywać w pełni wiarygodne wyniki oraz służyć niezawodnie przez wiele lat.

Jak wybrać akcesoria wędkarskie?

0
Jak wybrać akcesoria wędkarskie

Podczas wędkowania sprawdzi się wiele przydatnych akcesoriów. Podpowiadamy, które z nich idealnie na pewno znajdą zastosowanie w Twoich rękach. Dowiedz się więcej i wybieraj spośród najlepszych produktów na rynku.

Spławik

To obowiązkowe akcesorium dla osób, które korzystają z wędek spławikowych. Ten niewielki przedmiot unosi się na powierzchni wody i sygnalizuje wędkarza, gdy ryba skusi się na przynętę. Oczywiście o wyborze spławika nie powinien decydować przypadek, gdyż wiele zależy od rodzaju łowionych ryb czy typu akwenu. Jeżeli nie wiesz, jaki spławik sprawdzi się najlepiej, zapoznaj się z listą produktów w sklepie internetowym Wielkaryba.pl. W ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne szczegóły. 

Żyłki

To niezbędny element wyposażania każdego wędkarza. Typ żyłki zależy od metody wędkowania, preferowanego łowiska oraz gatunku łowionych ryb. Warto pamiętać, że żyłki różnią się ze względu na grubość i wytrzymałość, dlatego przed zakupem należy sprawdzić wszystkie niezbędne parametry i wybrać rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. Warto pamiętać o zabraniu na ryby zapasowej żyłki.

Haczyki i kotwice

Wybór haczyków i kotwic jest bardzo zróżnicowany i obejmuje różnego typu modele.
Z myślą o łowieniu ryb różnej wielkości warto sięgnąć po całe opakowanie akcesoriów. Dzięki temu akcesorium o odpowiedniej wielkości zawsze będzie pod ręką. Ponadto haczyki i kotwice powinny wyróżniać się wysoką wytrzymałością, dlatego warto sięgnąć po modele uznanych producentów. Z powodzeniem kupisz je w sklepie internetowym Wielkaryba.pl.

Podbieraki i sztyce

To akcesoria, które znacznie ułatwią wędkowanie, a szczególnie łowienie tych dużych ryb. Dostępne w sklepie internetowym Wielkaryba.pl narzędzia charakteryzują się solidnie wykonanym drążkiem oraz wytrzymałą siatką. Odpowiednio wybrany model sprawdzi się znakomicie przez długie lata. Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z obsługą sklepu, aby uzyskać cenne wskazówki. Dzięki temu zakupy będą dużo łatwiejsze. 

Echosondy

Echosonda to profesjonalny sprzęt dla wymagających wędkarzy, którzy poszukują nowoczesnych, a zarazem efektywnych rozwiązań. Urządzenie sprawdza się perfekcyjnie przy pomiarze głębokości wody oraz odległości od unoszących się ciał stałych. Echosonda wykorzystuje fale dźwiękowe, co zapewnia perfekcyjne działanie podczas wędkowania. Warto podkreślić, że asortyment obejmuje sprzęty na każdą kieszeń. 

Odzież wędkarska

Szeroki wybór odzieży wędkarskiej sprawi, że doskonale przygotujesz się nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Obok spodni, butów, kurtek czy kombinezonów, możesz sięgnąć również po okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycia głowy. Wystarczy wybrać modele dopasowane do własnych potrzeb, aby zawsze być gotowym na wędkowanie. Przekonało się o tym wielu klientów, dla których wygoda i bezpieczeństwo zawsze stoją na pierwszym miejscu.

Jak zdobyć lajki na instagramie – sprawdzone metody

0
Jak zdobyć lajki na instagramie - sprawdzone metody

Prowadzenie konta na Instagramie wiąże się pewną zależnością. Mówi się, że największe powodzenie uzyskują osoby, które codziennie dodają swoje zdjęcia w określonych porach dnia. Trzeba przyznać, że tego typu portale charakteryzuje wspólna cecha, a jest nią zmieniający się dynamicznie algorytm, za którym mało kto potrafi nadążyć. Jak się okazuje, regularne dodawanie fotek nie jest kluczem do popularności. Mało tego nieumiejętne ich dodawanie może sprawić, że nałożony zostanie na nasze konto shadowban. Co zatem powinniśmy zrobić, aby uzyskać lajki pod naszymi postami?

Czego powinniśmy unikać na Instagramie?

W celu uzyskania jak największej liczby polubień paradoksalnie powinniśmy ograniczyć aktywność do dodawania zdjęć i relacji. Jest wiele rzeczy, za które platforma może nas ukarać ograniczeniami, a jedną z nich jest zbyt częste zostawianie reakcji pod cudzymi postami. Nie jest tajemnicą, że kluczową rolę odgrywają również hashtagi. Musimy pamiętać, że istnieje możliwość ich banowania, przez co, gdy takowy wykorzystamy (często nieświadomie), nasz post nie będzie widoczny pod żadnym z wymienionych. Polityka ta jest dla wielu niesprawiedliwa i jednocześnie niezrozumiała. Nie ma się co dziwić, gdyż nie każdy analizuje każdy przez siebie dodany hashtag. Czym one dokładnie są i jak działają, możecie dowiedzieć się z https://techpolska.pl/. Powinniśmy również unikać sztucznego ruchu, gdyż w przyszłości może się okazać, że dysponujemy obserwatorami słabo się angażującymi.

Jak skutecznie zdobywać polubienia pod postami?

Aby skutecznie zdobyć polubienia pod postami, należy uważnie obserwować ruch i starać się utrzymywać jak najdłużej kontakt z osobami komentującymi. Jeżeli więc ktoś skomentuje nasze zdjęcie, odwiedźmy profil tej osoby i spróbujmy uzyskać informacje, które pomogłyby przedłużyć rozmowę w komentarzach. Instagram faworyzuje zdjęcia, pod którymi użytkownicy spędzili najwięcej czasu, warto więc próbować dopytywać się o rzeczy związane z postem. Dla przykładu możemy dodać zdjęcie naszego zwierzaka i zadać pytanie, jakie rasy psów lubią najbardziej? W ten sposób pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, gdyż nie dość, że generujemy ruch pod zdjęciem, to jeszcze budujemy relacje z naszymi potencjalnymi obserwatorami. Całkiem możliwe, że zbudujemy je na tyle, że będziemy mogli oznaczać wspomniane osoby pod swoimi wpisami, a one nas. O tym, w jaki sposób to zrobić, przeczytacie również na https://techpolska.pl/. Rozsądnie korzystajmy z hashtagów, gdyż nieodpowiedni ich dobór ma kilka scenariuszy. Nas interesuje jeden, czyli dobre wyniki pod określonymi hasłami. Starajmy się więc o takie, które nie sprawią, że nasze zdjęcia utoną wśród innych, dodanych w tym samym czasie.

Atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea

0
Atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea

Poprzez styl tak znakomitych perfum nie będzie stanowiło już dłużej dla nas przymusu tolerowanie przeciętnej nuty.

Przy podejmowaniu działań w sprawie doboru perfum należy zastanawiać się również nad ewentualnością ich wydajności – atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea będzie tu przodował jako perfumy wysokiej klasy.

Zaznaj przyjemności noszenia doskonałych perfum

Nie jesteśmy jedynymi osobami jakie trapią problemy dotyczące jakości perfum, dlatego też liczyć można na znalezienie wielu solucji na trudności jakie komplikują nam życie na tym gruncie. Ogromnie zmniejszamy swoje szanse na wprowadzenie zadowalających nas zmian do sfery kolekcji perfum jeżeli nie zaczniemy procesu dotyczącego przygotowania się do nich od tak podstawowych spraw jak poznanie tego co niesie atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea i inne atrakcyjne propozycje. Omawiane tutaj rozwiązania dotyczące perfum przedstawiają interesującą próbę udostępnienia szerokiej klienteli wyjątkowych nut. Na pewno okaże się opłacalną staranność przyłożona do zagadnień jakie dotyczą dopasowania perfum do swoich potrzeb. Skuteczne metody prowadzące do wyboru perfum dla siebie są doskonale opisane w ofertach elizabeth arden green tea, co pozostawia nam otwartą drogę do zapoznania się z nimi i wykorzystania ich zakresu do wszelkich z naszych celów stylistycznych. Warto jest kreatywnie myśleć o przyszłości i wyprzedzać myślą problemy – dzięki takiemu podejściu do dnia codziennego możemy na przykład uzyskać poprzez dobór rozwiązań dotyczących zapachów na różne okazje, ułatwiających nam w znacznym stopniu problematykę uczynienia ich swoją wizytówką. Proces poprawy okoliczności jakie dotyczą sfery kolekcji perfum warto jest rozpocząć już od zaraz, a jest to jak najbardziej możliwe chociażby dzięki temu, że istnieją możliwości takie jak atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea dostępny bez wychodzenia z domu. Rozpoczęcie podobnych działań od zagadnień zgłębienia specyfiki rozwiązań, które zamierzamy wnieść w ramach zapachu do swojej codzienności, pomoże nam dobrać je bardziej świadomie.

Jęczmień na oku – co to jest i jak go leczyć?

0
Jęczmień na oku

Zakażenie powiek, do którego dochodzi wskutek działania gronkowca, potocznie nazywane jest właśnie jęczmieniem. Choroby tej raczej nie da się pomylić z niczym innym. Ma ona bardzo charakterystyczny przebieg, ponieważ prowadzi do wystąpienia niewielkiego, aczkolwiek wyczuwalnego guzka, który pojawia się na powiece – przeważnie po jej zewnętrznej stronie, rzadziej po stronie wewnętrznej. Więcej na temat metod zdiagnozowania przypadłości mówi portal wrosinski.pl. W przypadku rozwoju jęczmienia na pewno kluczowa staje się szybka reakcja pacjenta. To on jest w stanie dostrzec (lub wyczuć) jako pierwszy, że ta choroba właśnie go zaatakowała i to on może podjąć od razu odpowiednie kroki do tego, by jak najszybciej się jej pozbyć.

Międzynarodowy transport zwłok

0
Międzynarodowy transport zwłok

Międzynarodowy transport zwłok to usługa pogrzebowa realizowana przez zakład pogrzebowy polegająca na transporcie ciała osoby zmarłej do Polski lub innego konkretnego państwa. Transport zwłok jest niezbędny w przypadku śmierci osoby, która przebywała za granicą. Warto zaznaczyć, że taka śmierć może się zdarzyć z różnych powodów. Można umrzeć podczas wycieczki zagranicznej.

Czy codzienne picie piwa szkodzi?

0
alkoholizm

Piwo stanowi jeden z najpopularniejszych napojów na świecie tuż za wodą, herbatą czy kawą. Nie inaczej jest w Polsce, która plasuje się blisko podium wśród krajów, w których spożycie tego rodzaju alkoholu jest bardzo popularne. Rocznie w Polsce, wg różnych statystyk spożywa się ok. 97 litrów piwa na osobę, co daje w przeliczeniu spożycie 194 butelek o pojemności 0,5 litra.

Zakład pogrzebowy – ważna osobistość

0
Zakład pogrzebowy

Raz na jakiś czas ten typowy zakład pogrzebowy zajmuje się także chowaniem kogoś wybitnie ważnego. Mowa tu dokładnie o osobie, która uczyniła coś ważnego dla społeczności lokalnej. Taki ważny uczynek jest powiązany choćby z ufundowaniem budowy hali sportowej tuż obok konkretnej szkoły. Na tego typu uczynki stać niewielu, bo jeśli już ktoś jest bogaty, to jest  też osobą dość skąpą i zazwyczaj interesują kogoś takiego tylko dalsze zyski.

Osoby wybitne

Zakłady pogrzebowa zajmujące się pogrzebem osoby wybitnie szczodrej raczej nie mają prostego zadania. Mowa tu dokładnie o tym, że rodzina chce wybitnie ciekawego pomnika dla danego zmarłego i dlatego też nie jest łatwo, bo trudno o wykonanie takowego w niewielkim mieście, w którego przypadku sprzedają się wyłącznie te wykonywane z taniego szarego granitu. Na cos w tym stylu zazwyczaj decyduje się niemal głównie ktoś, kto chce mieć pomnik zamiast prostego krzyża i kopca z ziemi. Natomiast jeśli chodzi o te wybitne osobistości w dziejach konkretnego miasta to standardy rzecz jasna muszą być tymi o wiele wyższymi. Najlepiej jeśli zaraz po pogrzebie powstanie nagrobek wykonany z tego zielonego granitu, bo taki to opcja nietypowa i przyciąga uwagę na cmentarzu, który jest aż zbyt pełnym szarego granitu, a zorganizowaniem takiego pomnika czasami zajmują się zakłady pogrzebowe.

Upamiętnienie

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że zakłady pogrzebowe mogą zająć się upamiętnieniem wyjątkowo ważnej postaci w dziejach danego miasta, czyli zorganizowaniem tego wybitnie ciekawego pomnika z tego rdzawego granitu. Sama uroczystość pogrzebowa też jest istotną, jeśli chodzi o detale, ale to właśnie te upamiętnienia na lata są wybitnie ważnymi. Z tej przyczyny niektóre rodziny decydują się nawet na kolumbaria w ogrodzie. W nich nie zawsze muszą znajdować się szczątki osoby wybitnej, bo faktycznie są one gdzieś na cmentarzu, ale tego typu puste kolumbarium z grawerunkami może się stać takim bardzo ważnym miejscem zadumy i właśnie dlatego jest ono ważnym dla kogoś, kto chce mieć tę inspirację w postaci upamiętnienia osoby wybitnej tuż za oknem. Zrealizowanie tej wizji to koszt, ale nie dla każdego w tego typu przypadkach cena jest najistotniejszą.

Dlaczego warto upamiętniać osoby wybitne?

Nie jeden już w życiu dorobił się znacznego majątku, ale zakłady pogrzebowe nawet ludzi wybitnych chowały w prosty sposób. Jednym słowem sam fakt posiadania majątku i wpływów nie czyni człowieka kimś wybitnym. Kluczowe znaczenie ma to jakim postępowaniem za życia wykaże się dana osoba. Jedni mogą ufundować budowę szpitala, a inni domu opieki. Mogą także walczyć o jakieś dofinansowania na rozbudowę miejskiego szpitala. Tego typu osoby z gestem dosłownie trzeba upamiętniać i to w ten bardzo smaczny sposób, bo tego typu ludzi na tym świecie jest niewielu, a gdy umierają, to trzeba je po śmierci jakoś odznaczyć i to w tym symbolicznym znaczeniu, bo na coś takiego zasługują i co równie istotne o to upamiętnienie nie muszą jedynie walczyć sami bliscy, ale też i większość miasta powinno przekazać na stosowny pomnik jakiś datek.

Informacje dodatkowe: Zakład pogrzebowy Kalla – sprawdź więcej informacji o tym, w jaki sposób zorganizować ceremonię pogrzebową i jakich formalności należy dokonać.

Jak wybrać zegarek do biegania, jeśli jesteś początkującym biegaczem?

0
Zegarek do biegania
fot. Pixabay.com

Jeśli bieganie powoli staje się Twoją pasją i sposobem na życie, czas wyposażyć się w odpowiedni do tego zegarek. Na rynku znajdziemy dziś mnóstwo różnorodnych zegarków, zanim jednak wybierzemy odpowiedni dla siebie, warto zastanowić się nad tym, jakie naszym zdaniem powinien mieć funkcje, aby odpowiednio spełniał nasze potrzeby.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/zegarki-do-biegania-dla-poczatkujacych-jak-wybrac/

Dlaczego warto wyposażyć się w zegarek do biegania?

Zegarek do biegania jest bardzo pożytecznym gadżetem i za chwilę wyjaśnimy Wam, dlaczego naprawdę warto się w niego wyposażyć. Zanim jednak to zrobimy, początkujących biegaczy chcemy zachęcić jednak do tego, aby nie rzucali się od razu na zegarki z górnej półki, produkowane z myślą o profesjonalistach. Lepiej na początek biegowej przygody wybrać coś tańszego, co w pełni zaspokoi nasze potrzeby, a jednocześnie śmiało będziemy mogli korzystać z wszystkich funkcji, jakie taki sprzęt oferuje.

Przed zakupem zegarka warto więc przeanalizować różnego rodzaju czynniki, które pomogą nam podjąć decyzję o tym, jaki zegarek wybieramy. Analizie poddajemy więc na samym początku nasze własne potrzeby i nasze cele, jakie w biegowej przygodzie chcemy osiągnąć. Zegarek dla początkującego biegacza powinien na pewno mierzyć tempo i czas biegu oraz ewentualnie sprawdzić, jak z takim wysiłkiem radzi sobie nasze serce, przyda się więc również pomiar tętna. Warto również wiedzieć, jakie dystanse pokonujemy. W przypadku początkujących biegaczy takie dane nam naprawdę wystarczą do tego, aby rozwijać swoją przygodę biegową oraz stawiać sobie coraz wyższe cele.

Wybieramy odpowiedni zegarek do biegania

Na co więc zwrócić uwagę, gdy jesteśmy już zdecydowani na to, że kupujemy zegarek do biegania? Proponujemy przeanalizować następujące czynniki:

  • funkcje zegarka i ich ilość – nie powinno ich być ani za mało, ani za dużo. Czas, dystans, maksymalna, minimalna i średnia prędkość, jaką osiągnęliśmy podczas biegu, aktywny GPS oraz pomiar tętna;
  • pomiar tętna jako funkcja obowiązkowa – przyda się również początkującym biegaczom i ułatwi dostosowanie tempa do możliwości organizmu;
  • pomiar dystansu i GPS – na to warto zwrócić uwagę, nie każdy zegarek do biegania posiada taką funkcję, a przecież chcemy wiedzieć, czy przebiegliśmy 10 kilometrów czy też 15;
  • wytrzymałość baterii – to również należy wziąć pod uwagę, liczy się zarówno jej żywotność, jak i czas, jaki wytrzymuje bez ładowania;
  • cena – koszt zakupu takiego zegarka waha się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc wkalkulować ten koszt w budżet domowy i zastanowić się dobrze nad tym, czy na pewno stać mnie na taki zakup.

Zobacz też: http://tuts.pl/zero-waste-jak-zyc-w-zgodzie-z-zasadami-tej-idei/

Barwny świat z farbami olejnymi

0
Farby olejne

W każdym z nas drzemie mniejszy lub większy artysta. Farby olejne pozwalają na malowanie amatorskie jak również i profesjonalne. Bogaty wybór mocno nasyconych kolorów, sprawia, że prace stają się prawdziwym arcydziełem. Sklep internetowy kropka w kropkę oferuje najwyższej jakości farby olejne takie jak: Farba olejna Van Gogh, Farba olejna Rembrant, Farba olejna Art Creation, Farba olejna Astra oraz wiele innych. Występują również całe gotowe zestawy.

Co charakteryzuje farby olejne?

Farby olejne posiadają charakterystyczną konsystencję oraz głębia kolorów. Wystarczy odrobina wiedzy na temat barw i możemy śmiało w łatwy sposób łączyć i mieszać farby, by uzyskać nowe unikatowe kolory. Będą z pewnością idealnym wykończeniem naszej pracy i nada jej wyjątkowego wyglądu. Dodatkowym atutem jest również wysoka odporność na

światło. Pozwoli to na zachowanie pięknych lśniących kolorów, zapewniając trwałość pracy.

Malowanie farbami jako hobby

Okazuje się, że coraz więcej osób sięga po różne rodzaje farb, w celu stworzenia arcydzieła w swoim domowym zaciszu. Malowanie farbami okazało się nie tylko sztuką, dobrą zabawą, ale również kreatywnym rozwijającym zajęciem i dobrym zarobkiem. Jednym z popularnych obecnie form malowania hobbystycznego stał się Art oil painting. Wykorzystywane są najróżniejsze przedmioty do stworzenia arcydzieła od pędzelków wszelakiej wielkości, taśmy, które pozwolą na wyłączenie pewnego obszaru, po zwykłą szczoteczkę do zębów, którą używa się do stworzenia gwieździstego nieba. Wystarczy odrobinę pomysłu oraz inwencji twórczej, by stworzyć coś pięknego i unikatowego. Malowanie to również wspaniała zabawa dla całej rodziny, które pozwoli rozwinąć wyobraźnię dzieci.

Czym się kierować wybierając farbę olejną?

Wybór farby okazuje się bardzo często ogromnym problemem, zwłaszcza dla osób zaczynających swoją przygodę z malowaniem. Powinno stawiać się na produkty wysokiej jakości, które pozwolą na zachowanie trwałości. Jak również na:

  • pigment– jest najważniejszym składnikiem farby. Na opakowaniu powinna widnieć informacja o nazwie barwnika użytego w danej farbie lub oznaczenie numeryczne.
  • oznaczenia na opakowaniu – Na tubce są ukazane symbole graficzne takie jak: Kwadrat (zamalowany kwadrat oznacza dobre krycie, niezamalowany słabe krycie), gwiazdki (informują nas o odporności na światło) oraz krzyżyki ( trwałość).
  • spoiwo – najczęściej używany olej do zespolenia to olej lniany. Dzięki niemu, nasza praca schnie w procesie utleniania się farby. Dodatkowo pozwala na pogłębienie oraz utrwalenie koloru.
  • proporcje –jeżeli w tubce będzie znajdowała się zbyt duża ilość spoiwa, to po czasie dojdzie do rozwarstwienia się oraz wytrącenia cieczy. Natomiast jeśli okaże się, że zawartość oleju jest niewystarczająca to dojdzie do słabego połączenia z podłożem, na które będziemy nakładać farbę.

ZOBACZ TEŻ