Praca przy biurku
Fot.: pexels.com

Wielu z nas pracuje przy biurku. Przeważnie jest to 8 godzin dziennie, a czasami nawet więcej. Jeżeli przeliczymy ile godzin pracujemy przy biurku – tygodniowo, miesięcznie, a nawet rocznie okazuje się że jest to zawrotna liczba, która niesie często za sobą poważne konsekwencje. Warto dowiedzieć się, jak je zminimalizować, aby poczuć się lepiej i być bardziej wydajnym.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/praca-przy-biurku-jak-zminimalizowac-jej-skutki/

Przeanalizuj obowiązki w pracy

Na początku należy zastanowić się, czy nasza praca naprawdę wymaga siedzenia całych 8 godzin przy biurku, czy mamy możliwość wstać, przejść się lub poruszać? Jeżeli okazuje się tak, to już jesteśmy na dobrej drodze. Ciągłe siedzenie w pozycji, która jest standardowa do siedzenia przy biurku skutkuje bólami pleców, migreną, a nawet poważnymi schorzeniami. Podczas pracy warto co jakiś czas przejść się, poruszać, nawet można to zrobić w miejscu. Nie trzeba iść na spacer. Możemy być cały czas przy swoim stanowisku pracy i przy tym zadbać trochę o swoje zdrowie. Podczas siedzenia warto rozruszać stopy, ręce, czy kręgosłup. 

Zastanów się czy prawidłowo siedzisz?

Prawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku jest niezwykle ważna. Bardzo często siedzimy, tak jak nam się podoba nie zwracając absolutnie uwagi na to, czy taka pozycja jest zdrowa i czy nie wpływa negatywnie na naszą postawę. Często osoby pracujące za biurkiem zastanawiają się skąd u nich ciągłe bóle głowy, czy pleców. Nie pomyślą nawet, że to może być skutkiem złej postawy podczas siedzenia za biurkiem. Przede wszystkim powinniśmy siedzieć prosto. Nasze oparcie fotela powinno być idealnie ustawione pod naszą postawę i na tym fotelu musimy siedzieć prosto! Wiele osób pochyla się nad ekranem monitora, co jest bardzo niewłaściwą postawą. Wówczas kręgosłup jest w nienaturalnej pozycji, która skutkuje bólem i dyskomfortem.

Zapobieganie skutkom pracy przy biurku

Dbać o swoje zdrowie powinniśmy zawsze. Często jednak zapominamy o dbaniu o naszą postawę. To właśnie od nieprawidłowego siedzenia przy biurku bierze się większość bólów, które odczuwamy. Cenną wskazówką jest rada, aby wdrożyć w swój codzienny plan rozciąganie się. Codziennie rozciąganie całego ciała pozwoli na zmniejszenie skutków siedzenia przy biurku. Rozciąganie jest relaksujące, odprężające i przede wszystkim angażuje wszystkie mięśnie i sprawia, że są silniejsze oraz bardziej elastyczne.

Zobacz też: http://tuts.pl/jak-urzadzic-pokoj-dla-noworodka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here