Co warto wiedzieć o domach kanadyjskich?

Domy kanadyjskie początkowo popularne były przede wszystkim w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie pierwotnie powstały. Jednak ze względu na szereg swoich zalet, bardzo szybko dużą popularność zyskały sobie w pozostałych częściach globu, przede wszystkim na kontynencie europejskim.

Jak ocieplane są popularne kanadyjki?

Bardzo często domy bez działki, takie jak kanadyjki pełnią funkcję obiektów całorocznych, a co za tym idzie, dla zapewnienia mieszkańcom komfortowych warunków pobytu, już na etapie powstawania muszą zostać w odpowiedni sposób ocieplone. W tym przypadku ocieplenie konstrukcji możliwe jest dopiero po całościowym ustawieniu wszystkich ścian. Wówczas wszystkie przestrzenie pomiędzy poszczególnymi słupkami powinny zostać wypełnione materiałem ocieplającym – w tym przypadku, jak i w wielu innych doskonale sprawdza się wełna mineralna. W przypadku ocieplania domów kanadyjskich stosowanie styropianu nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Chodzi tu przede wszystkim o to, że tego typu materiał nie będzie w stanie ze względu na swoją charakterystykę poryć wszystkich nierówności.

W każdym obiekcie mieszkalnym, również w domach kanadyjskich bardzo ważne jest utrzymanie we wnętrzach właściwego klimatu, poprzez utrzymanie jak najlepszych parametrów izolacyjno-energetycznych. W osiągnięciu tego celu niezwykle przydatnym materiałem będzie specjalna folia, występująca w dwóch rodzajach. Pierwszym rodzajem jest folia przeznaczona do części zewnętrznych budynków (jest to folia wiatroizolacyjna), drugi rodzaj to folia przeznaczona do zastosowania we wnętrzach budynków (folia paroizloacjyna). Dla wzmocnienia efektu na konstrukcje wewnętrzną nakładana jest warstwa płyt kartonowo-gipsowych, kartonowo-włóknowych lub boazerii.

Czy domy kanadyjskie są trwałe?

Domy bez działki, czyli kanadyjki ze względu na swoją popularność zmagają się z wieloma mitami na swój temat. Jednym z najczęściej powtarzanych jest stwierdzenie, że ze względu na szybkość powstania oraz stosunkowo niskie kosztu budowy, takie obiekty będą wyjątkowo nietrwałe, a co za tym idzie inwestycja w nie całkowicie nieopłacalna. Jak jest jednak naprawdę?

Domy drewniane w powszechnej opinii są znacznie miej trwałe niż te murowane, co oczywiście znacząco mija się z prawdą. W przypadku domów kanadyjskich do ich powstania wykorzystywane jest drewno bardzo wysokiej jakości, dodatkowo zabezpieczone specjalistycznymi preparatami znacznie jeszcze wydłużającymi jego trwałość i żywotność. Dlatego wybierając uczciwego i sprawdzonego producenta możemy być pewni, że taka kanadyjka bez konieczności wchodzenia w remonty będzie w stanie przetrwać długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here