środa, Październik 18, 2017

Wszystkie rodzaje folii w jednym miejscu!

0

Fabertec to firma, która dostarczy Ci folię, jakiej potrzebujesz! Niezależnie od tego, czy szukasz folii ploterowej, okiennej, okleiny meblowej czy znakowej – znajdziesz je właśnie tutaj. Na tym jednak nie kończy się oferta firmy. Co jeszcze dostępne jest w asortymencie sklepu?

6 sposobów jak mówić komplementy i się nie zbłaźnić

0

Jakie komplementy chce usłyszeć kobieta?

Komplementy towarzyszą od zawsze relacjom damsko – męskim typu flirt randki. Bez nich świat byłby smutniejszy, potrafią zmiękczyć kobiece serce w ciągu kilku chwil, a może też skutecznie odstraszyć i pogrzebać wszelkie szanse komplementującego.

Dobry komplement musi pasować do kontekstu i stopnia zażyłości

To tylko komplementy, komplemenciarz… Nie wierzymy w komplementy? Czy dlatego sami mało chwalimy, doceniamy, komplementujemy? A może nie umiemy ich przyjmować i dawać? Jak mówić komplementy? Czy panowie potrafią mówić ciepłe słowa? Czy komplementy powinny być proste, czy raczej złożone, przemyślane? Pewnie powinniśmy się silić na oryginalność i komplementować, jak domorośli poeci. Zapewne pochwała „jesteś mądra i ładna” wywoła wyłącznie rozczulenie nad pomysłowością komplementującego, ale zastanówmy się czy tekst chyba anioł spadł z nieba lub Twoje oczy są jak gwiazdy nocą faktycznie przyniosą zamierzony skutek? Wydaje się raczej, że komplement powinien pochodzić z serca i oddawać to, co wyjątkowe, godne podziwu  w konkretnej osobie. Z całą pewnością należy unikać sztampowych określeń, patetycznych, górnolotnych porównań oraz zbytniej dosadności. Komplementy powinniśmy dostosować do stopnia zażyłości z daną osobą i naszej relacji z nią. Oczywiste jest, że inaczej skomplementujemy panią burmistrzową na oficjalnym spotkaniu, ciocię na imieninach czy bliską koleżankę. Komplementując kobietę warto trzymać się stosownych granic dotyczących etapu znajomości. Warto pamiętać, że tą samą sukienkę, w zależności od kobiety, która ją założyła, możemy skomplementować lub absoltunie nie powinniśmy tego robić. Możemy też zrobić to na wiele różnych sposobów i każdy z nich może być odebrany bardzo dobrze lub bardzo źle – w zależności czy chociażby łączą nas z daną osobą relacje zawodowe, przyjacielskie czy intymne.

Te strony kobiety czekają na komplement:

Wydaje się oczywiste, że chcą być podziwiane za swoją urodę. Ale czy faktycznie tak jest? Czy kobiety chcą być zauważane wyłącznie na swoją powierzchowność? Czy to wystarczy, by zdobyć kobiece zaufanie i przychylność? Użytkowniczki MyDwoje podpowiadają, jak komplementować, by zdobyć ich serce:

  • Po pierwsze komplementuj charakter. Kobiety marzą o tym, by mężczyzna nie był krótkowzroczny, znajomość ewoluowała, i potrafił dość szybko skupić się na tym co podoba się mu nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim we wnętrzu kobiety. Chcą wiedzieć, że są wystarczająco docenianymi partnerkami dla swoich mężczyzn, że fascynuje ich osobowość. Dlatego też komplementem, który chce usłyszeć najwięcej z pań jest ten o charakterze (23%).
  • Po drugie komplementu inteligencję. 18% pań pragnie, by mężczyźni przestali postrzegać kobiety wyłącznie przez pryzmat wyglądu, a przede wszystkim zerwali z poglądem, że inteligencja nie może iść w parze z atrakcyjnością fizyczną i niemożliwością jest odnalezienie w jednej kobiecie obu cech w myśl zasady „im ładniejsza, tym głupsza”.
  • Po trzecie komplementuj twarz, usta, oczy. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, kobiety pragną, by był on również doceniony – w końcu w jego dopracowanie wkładają mnóstwo wysiłku – ale okazuje się on być dopiero na trzecim miejscu w hierarchii ich potrzeb w tym względzie. Panie (15%) oczekują, że panowie uwodząc je dostrzegą piękno ich twarzy, zakochają się w oczach, które przecież są zwierciadłem duszy, oraz docenią zmysłowość ust. Ale oczekują również, że zrobią to w sposób wyważony i smaczny – tak, by kobieta czuła się adorowana i doceniona, a nie uprzedmiotowiona.
  • Po czwarte komplementuj sylwetkę. W końcu ona jest równie ważna. Czy mężczyźni zdają sobie sprawę ile zachodu kosztuje utrzymanie jej w ryzach? Ciągłe diety, wizyty na siłowni, wyrzeczenia… Są to jednak komplementy, które trzeba mówić umiejętnie. Osoby będące w bliskich relacjach mogą pozwolić sobie na intymniejsze komentarze dotyczące poszczególnych części pięknego kobiecego ciała. W tego rodzaju komplementach sprawdza się zasada stosowana często przez świadome panie w eksponowaniu atutów kobiecości: „czasem mniej znaczy więcej”.
  • Po piąte komplementuj styl, klasę. Podobno kobiety ubierają się dla innych kobiet, a dla mężczyzn po prostu ubranie zrzucają. Ale czy faktycznie jest to takie proste? Co dziesiąta kobieta chce być komplementowana również za swój strój – smak i gust – gdyż uważa, że mówi on wiele o niej samej. Często wyraża poglądy, osobowość czy status społeczny. Dlatego panie przywiązują do niego ogromną wagę i chcą, by został on doceniony również przez mężczyzn.
  • Po szóste komplementuj siłę i charyzmę. Dodatkowo 6% pań chce, by została doceniona ich charyzma i siła. Czyżby panie miały żal do mężczyzn, że wciąż nie zauważają faktu, że dorównują im one w życiu prywatnym i zawodowym, wspaniale odnajdują się w świecie biznesu, na stanowiskach kierowniczych, świetnie zarządzają, a przy tym doskonale łączą to z życiem rodzinnym i domowym. A może to panowie boją się na głos wypowiadać tego typu pochwały, gdyż czują się zagrożeni?

Tak warto komplementować

Okazuje się, że droga do serca kobiety nie jest skomplikowana, kiedy poznajemy jej potrzeby i sposób postrzegania rzeczywistości. Warto łączyć komplementy dotyczące zarówno osobowości, jak i wyglądu, by kobieta mogła poczuć się doceniona jako człowiek. A jak je wypowiadać? Najważniejsze mówić je szczerze, z serca. Jeśli chcesz, by zostały one tak odebrane patrz w oczy, mów od siebie, nie szastaj nimi, nie spiesz się, nie używaj „wyświechtanych sformułowań” i nie sil się na wydumaną oryginalność. Jeśli kobieta poczuje się doceniona i bezpieczna słysząc Twoje komplementy, osiągniesz sukces.

Giulia w serii biznes czeka na Ciebie

0

Najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy i na dodatek wyjątkowe wrażenia z jazdy? To może zaoferować tylko Giulia w serii business. Salon Alfa Romeo ma dla przedsiębiorców wyjątkową ofertę, w której znajduje się bezkompromisowy, doskonale zaprojektowany samochód. Nie tylko prezentuje się elegancko, ale zapewnia wiele możliwości – specjalnie dla biznesu. Dlaczego warto zaufać Giulii?

Pomysły na niespodziankę urodzinową dla chłopaka

0

Większość mężczyzn to fani motoryzacji, dlatego idealnym prezentem dla chłopaka będzie przejażdżka sportowym autem po torze wyścigowym, szalona jazda off-road terenówką czy poprowadzenie prawdziwego czołgu. Na urodziny faceta można mu również ofiarować wejściówkę na strzelnicę, karnet na siłownię czy zabawę na flyboardzie.

Jak przeprowadzić rekonstrukcję paznokcia?

0

Utrata części płytki paznokcia zdarza w wyniku uszkodzeń mechanicznych bądź zmian chorobowych. To bardzo kłopotliwa sytuacja, gdyż paznokieć pozbawiony płytki nie wygląda estetycznie. Pomoc można znaleźć w gabinecie podologicznym, w którym przeprowadza się zabieg rekonstrukcji płytki.

Papierosy wciąż nas zabijają

0
Papierosy wciąż nas zabijają

Polacy coraz mniej wstydzą się palenia – mimo iż papieros, tak typowe akcesorium lat minionych, bardziej kojarzy się przecież z okropnym nałogiem i poważnymi problemami zdrowotnymi. W każdym razie kojarzyć się powinien – doniesienia dotyczące szkodliwości wyrobów tytoniowych na organizm są przytłaczające. I szkodzą nie tylko palaczom, ale także ich bezpośredniemu otoczeniu.

Remont domu – wytyczne 2017

0
Remont domu - wytyczne 2017

Kto w tym roku planuje odnowić nieco swoje mieszkanie, powinien wiedzieć w jakiej materiały najlepiej zainwestować i jak zaaranżować przestrzeń, by była zgodna z najnowszą modą. Także i w kwestii aranżacji wnętrz trendy się bowiem zmieniają i co jakiś czas różne kolory czy dodatki uznaje się za najciekawsze. Rok 2017 jest pod tym względem przełomowy, bo przestaje obowiązywać wiele wytycznych z ostatnich lat, a ich miejsce zajmują inne. Na co warto zwracać uwagę w tym roku?

Sposoby na pluskwy domowe

0
Sposoby na pluskwy domowe

Pluskwy domowe mogą pojawić się w każdym mieszkaniu czy hotelu, a ich obecność może być prawdziwym problemem dla domowników. Oznaki inwazji tych owadów to ślady na ciele pogryzionych przez nie osób, a także pozostałości krwi na pościeli i pozostawione przez pluskwy pancerzyki lub odchody. Ludzie i zwierzęta są żywicielami pluskiew, więc żyją one głównie w okolicach łóżek – mogą bytować w materacu, pościeli i zakamarkach mebli. Domowe sposoby pozbycia się pluskiew wymagają dużo czasu i konsekwencji, jednak dokładnie przeprowadzone działania mogą przynieść dobre efekty.

Znalezienie pluskiew
Aby usunąć pluskwy domowe, należy najpierw znaleźć wszystkie miejsca, w których się zadomowiły. W tym celu trzeba rozłożyć wszystkie łóżka i kanapy, na których znalazły się pluskwy, sprawdzić ich szczeliny, pościel i materace, a także listwy przypodłogowe, szafki i wszystkie inne meble. Szczególnie ważne jest przejrzenie szczelin mebli, pęknięć i dziur w ich obiciach.

Odkurzanie
Po znalezieniu wszystkich uszkodzeń mebli i materiałów, należy je dokładnie odkurzyć. Konieczne jest odkurzenie każdego dywanu, mebla i jego zakamarków w całym domu, aby pozbyć się jak największej ilości pluskiew.

Pranie
Pościele, ubrania, dywany, obicia materaców i mebli należy wyprać w jak najwyższej temperaturze, a następnie wysuszyć przy użyciu gorącego powietrza, aby wysoka temperatura zabiła dorosłe pluskwy i ich jaja.

Gorąca para
Po odkurzeniu wszystkich mebli, dywanów i zakamarków należy wyczyścić je przy użyciu pary wodnej. Urządzenia czyszczącego parą wodną trzeba używać codziennie przez kilka tygodni, stosując gorącą parę przez kilka sekund w każdej szczelinie mebli.

Zamrażanie
Mniejsze przedmioty można zapakować w foliowe torby i umieścić w zamrażarce na kilkanaście dni. Niska temperatura może zabić przetrwałe pluskwy.

Profesjonalna dezynsekcja
Zlikwidowanie pluskiew często wymaga użycia środków owadobójczych, które można zakupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, a jeśli samodzielne próby pozbycia się owadów nie przynoszą skutku, konieczna może się okazać wizyta specjalistycznej firmy, zajmującej się dezynsekcją.

Jak uratować ubranie ubrudzone żywicą?

0
Jak uratować ubranie ubrudzone żywicą?

Podczas spaceru po lesie czy parku zdarza się, że ubrania ulegną zabrudzeniu żywicą drzew. Powstałe w ten sposób plamy trudno się usuwa, jednak istnieją sposoby, które mogą uratować poplamione ubranie. Usunięcie żywicy z ubrań składa się z kilku kroków.

1. Usuwanie plamy
Plamy z żywicy [w zależności od tekstu] można spróbować usunąć, wykorzystując niską temperaturę. Ubranie z plamą należy umieścić w zamrażarce lub nałożyć na nie kostki lodu. Po kilku minutach żywica powinna być już zamrożona i twarda, dzięki czemu łatwiej zdrapać ją z materiału. Trzeba jednak uważać, aby nie zniszczyć tkaniny ostrymi przedmiotami.
W sytuacji zabrudzenia materiału żywicą, przydatne mogą okazać się różnego rodzaju rozpuszczalniki. Pierwszym z nich jest esencja z drzewa herbacianego, którą należy wylać na żywicę i poczekać, aż ulegnie rozpuszczeniu. Innym rozpuszczalnikiem, mogącym usunąć taką plamę z ubrań, jest spray WD40, który można nabyć w sklepach z akcesoriami samochodowymi, z elektroniką, czy w supermarketach. Na opakowaniu tego środka znajdują się informacje na temat tego, w jaki sposób go używać i jak długo powinien znajdować się na materiale.
2. Zmywanie rozpuszczalnika
Po zastosowaniu któregoś z rozpuszczalników, konieczne jest usunięcie jego pozostałości z odplamianego ubrania. Do tego celu można wykorzystać ocet pomieszany z wodą lub spirytus salicylowy, który dostępny jest w aptekach. Do delikatnych ubrań lepiej użyć roztworu octu, który ma delikatniejsze działanie, niż spirytus. Wybraną substancję należy wylać na ściereczkę lub ręcznik papierowy, a następnie pocierać nim zaplamiony materiał tak długo, aż z ubrania zniknie plama i zostanie usunięty rozpuszczalnik.
Rozpuszczanie żywicy i pozbywanie się resztek rozpuszczalnika z ubrania należy powtarzać do momentu całkowitego usunięcia plamy.
3. Wypranie ubrania
Kiedy żywica zostanie usunięta, a rozpuszczalnik wypłukany z tkaniny octem lub spirytusem salicylowym, czyszczone ubranie trzeba koniecznie wyprać. Najlepiej wyprać je w pralce, co pozwoli na pozbycie się zarówno plamy, jak i rozpuszczalnika i środków wykorzystanych do jego usunięcia.

Jak zrobić malinkę?

0
Jak zrobić malinkę

Popularna ” malinka” to bardzo czytelny znak dla otoczenia, że ktoś obdarował nas bardzo namiętnym, mocnym pocałunkiem. Wiele młodych osób robi sobie ” malinki” dla żartów, ale niektórzy traktują ją jako bardzo poważny dowód uczucia ze strony partnera. Zazwyczaj „malinką” chwalą się dziewczyny i raczej jej nie ukrywają ( chyba,że przed rodzicami lub nauczycielami, wtedy na ratunek przychodzi golf lub twarzowy szal). Koleżanki z zazdrością patrzą na czerwoną plamkę na ciele przyjaciółki. Chłopcy niezbyt lubią obnosić się z ” malinką”, bo padają ofiarami niewybrednych żartów kolegów. Natomiast panowie bardzo chętnie robią ” malinki”.

JAK TO ZROBIĆ

Pozostawienie widocznego śladu na ciele partnerki nie jest trudne. Wystarczy zassać skórę ustami i potrzymać około dwudziestu sekund, aby mieć pewność, że partnerka przez najbliższe dni będzie nosiła ślady tego namiętnego pocałunku. Delikatne ssanie miejsca, które chcemy naznaczyć „malinką” sprawi, że będzie ona bardziej widoczna i utrzyma się nieco dłużej. Należy tylko robić to delikatnie, by nie zostawić na ciele śladów zębów czy nieestetycznego siniaka. Wszak każdy kto robi ” malinkę”, chce uchodzić za wytrawnego znawcę sztuki, a nie jakiegoś nieokrzesanego wampira.

NAJLEPSZE MIEJSCE

Trudno mówić o jakimś idealnym miejscu na ” malinkę”. Zazwyczaj robi się je na szyi lub dekolcie partnerki ( lub partnera), ale nie jest to regułą. Są to miejsca, szczególnie szyja, najczęściej odkryte i czerwony ślad pocałunku jest najbardziej widoczny. Jednak można wybrać każde inne miejsce ( chociaż na przykład nos nie jest najlepszym pomysłem), czasem zarezerwowane tylko do oglądania przez bliską osobę. Efektownie prezentują się ” malinki” zrobione na brzuchu czy na pośladku. Bez względu na miejsce, gdzie powstała, każda” malinka” po kilku dniach znika.

CZY TO JEST NIEBEZPIECZNE

Na pewno ze względów zdrowotnych nie można mówić o żadnych niebezpiecznych powikłaniach spowodowanych ” malinką”. Jest to tylko mały krwiak podskórny, który powstaje na skutek pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych. Jedyne niebezpieczeństwo może grozić posiadaczowi ” malinki” ze strony zazdrosnego konkurenta czy zawistnej koleżanki. Można jednak załagodzić konflikt [w zależności od tekstu] i nie reagować na złośliwe komentarze.