niedziela, Maj 26, 2019

Pieczarki i szparagi z grilla – poznaj sprawdzone przepisy

0
Pieczarki i szparagi z grilla – poznaj sprawdzone przepisy

Grillowanie z pewnością stanowi jeden z ulubionych kulinarnych zwyczajów Polaków. Przypominamy sobie o nim co roku, gdy tylko wiosna śmielej rozgości się w naszym kraju. Karkówka, kiełbasa, drób – każdy z nas ma sprawdzoną receptę na najczęściej grillowane potrawy. Jednak, aby się nimi nie znudzić, warto od czasu do czasu sięgnąć również po inne, mniej oczywiste przepisy. Dziś na ruszt weźmiemy szparagi i pieczarki. Odpowiednio przygotowane staną się z pewnością prawdziwym grillowym hitem.

Wrastający paznokieć – bolesny problem

0
Wrastający paznokieć - bolesny problem

Z wrastającym paznokciem mamy do czynienia wtedy, kiedy płytka paznokciowa zaczyna wrastać w głąb wału okołopaznokciowego. Występuje wtedy ból, opuchlizna, stan zapalny. Chodzenie i wykonywanie codziennych czynności zaczyna być problematyczne. Gdy płytka paznokcia przebija skórę, z łatwością dochodzi do wniknięcia bakterii, w efekcie czego tworzy się stan zapalny. W jego przebiegu dochodzić może do nadmiernego ziarnowania w tym miejscu i powstania dużej blizny. Bakterie, które najczęściej powodują zakażenie to: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae oraz Pseudomonas aeruginosa.

Wrastające paznokcie pojawiają się na skutek:
– nieprawidłowego obcinania paznokci – zbyt głębokiego wycinania paznokcia po bokach, za krótkie obcinanie paznokci,
– noszenia źle dopasowanego obuwia – obuwie zbyt wąskie, za małe, z wąskim czubkiem, na obcasie,
urazów,
– nadpotliwości stóp,
– nieleczonej grzybicy,
– nagłego przyrostu masy ciała,
– deformacji palców – np. hallux, palec jeźdźca.

Są różne stadia wrastania paznokcia. Najbardziej precyzyjna jest klasyfikacja wg. Scholza:
Stadium 1A – płytka paznokciowa wrasta z jednej strony i nie daje odczynu zapalnego;
Stadium 1B – płytka paznokciowa wrasta obustronnie bez objawów zapalnych;
Stadium 2A – paznokieć wrasta jednostronnie i występuje zapalenie wału paznokciowego;
Stadium 2B – paznokieć wrasta obustronnie z objawami stanu zapalnego wału paznokciowego;
Stadium 3A – jednostronne wrastanie paznokcia z objawami ropnego zapalenia wału paznokciowego;
Stadium 3B – wrastanie obustronne płytki paznokciowej z ropnym stanem zapalnym wałów paznokciowych;
Stadium 4A – paznokieć wrasta jednostronnie, występuje paronychia i ziarnina z silną bolesnością;
Stadium 4B – paznokieć wrasta obustronnie z objawami paronychii i hypergranulacji;
Stadium 5A – stan po operacyjnym leczeniu wrastającej płytki paznokciowej, ale ponownie stwierdza się wrastanie paznokcia i nawrót dolegliwości;
Stadium 5B – stan po operacyjnym leczeniu wrastającej płytki paznokciowej, w wale paznokciowym stwierdza się obecność zadry paznokciowej w wyniku niekompletnego wycięcia macierzy, wrastanie zadry paznokciowej powoduje silny ból wału paznokciowego.

podologwwarszawie.pl

 

Utwory na wesele.

0
Utwory na wesele.

Wesele to czas zabawy. Szukamy odpowiedniego zespołu lub wodzireja, który rozbawi naszych gości. Jest to niezwykle istotne, ponieważ z takiej imprezy zapamiętuje się czy dobrze się bawiliśmy oraz jakość potraw. To dwie, niezwykle ważne kwestie. Jest również mnóstwo innych rzeczy, o które należy zadbać, jednak te powyższe stanowią prym udanego wesela. Dlatego staramy się wybierać zespół w taki sposób, by był w stanie rozbawić gości, porwać ich z miejsca i zaprosić do tańca. Nie możemy zapominać by bawili się wszyscy. Dlatego zarówno muzyka jak i zabawy powinny być dopasowane do wszystkich uczestników wesela. Zarówno zespół jak i DJ czy wodzirej mają listę utworów, które grają na weselach. Wybór jest ogromny. Jednak w tej kwestii i my możemy się wypowiedzieć. W końcu jesteśmy klientami i to nasza impreza. Piosenki na wesele mogą być trudne do wybrania. Nie znamy gustu wszystkich i ciężko jest dopasować coś do każdego. Jednak przy odrobinie chęci możemy tego dokonać. Po pierwsze liczy się dobra zabawa. Jeśli nasz prowadzący zachęci innych do tańca, rozrywki to większość piosenek będzie odpowiednia. Pamiętajmy tylko o kilku zasadach. Po pierwsze warto podczas zapraszania gości dopytać się jaką muzykę preferują. Po kilkunastu wizytach będziemy widzieli jakie najczęściej padają odpowiedzi. Dzięki temu będziemy mogli przekazać informację do grających jaki rodzaj muzyki powinien przeważać. Nie zapominajmy jednak by piosenki były zróżnicowane. Każdy ma inny gust i chciałby bawić się także przy hitach, które zna i lubi. Dlatego możemy przygotować sobie listę jakie piosenki na wesele powinny być obowiązkowe lub wskazać konkretnych wykonawców. Od lat sprawdza się disco polo, oczywiście nie przez całą imprezę. Jednak ludzie dobrze się przy tym bawią. Jest to skoczna muzyka, idealna do potańczenia. Chociaż na co dzień nie słuchana przez każdego, to na tego typu imprezach preferowana. Nie zapominajmy również o wolnych kawałkach. Nie sposób szaleć na parkiecie całą noc przy energicznej muzyce. Poza tym musimy pomyśleć o osobach o słabszej kondycji lub starszych, które również chcą potańczyć. Dla nich będą odpowiednie wolne piosenki. Dobrze sprawdzają się również hity z poprzednich dekad. Kochane przez rodziców, wujków i ciocie. Przywołają wspomnienia. Są idealne do zabawy, znane i lubiane również przez młodzież. Poza tym możemy spokojnie umieścić na takiej liście popularne przeboje, hity, które znamy z radia.
Pomysłów na piosenki na wesele jest naprawdę wiele. Należy mieć na uwadze, by nie ograniczać się do jednego rodzaju muzyki, ale wprowadzać różne style. Dzięki temu dopasujemy się we wszystkie gusta gości. Zespoły zwykle same już mają swój repertuar ale znając preferencje swoich gości możemy poprosić o kilka utworów, które powinny być grane na weselu. Poza tym możemy skonsultować co gra się teraz, przy czym ludzie chętnie się bawią. To na pewno ułatwi podjęcie decyzji. Dobrze dobrana muzyka to jeden z elementów, który jest kluczowy do dobrej zabawy na weselu.

www.zespolnapiecia.pl

Najlepsze sposoby na odchudzanie

0
Najlepsze sposoby na odchudzanie

Nadmierna otyłość to problem sporej masy społeczeństwa na całym świecie. Wielu marzy o smukłej sylwetce oraz płaskim brzuchu. Problemem nadwagi często wiąże się z stosowaniem ogromnej ilości różnych diet. Nie zawsze jednak przynoszą one pożądane efekty. Niestety w wielu przypadkach kilogramy wracają z powrotem. Wielu zastanawia się bowiem co jest dobre na odchudzanie. Inni wahają się z kolei czy wybrać suplementację czy zdecydować się może na domowe sposoby na odchudzanie. Wybór jest niewątpliwe ciężki. Oto kilka najczęściej wybieranych metod na zgubienie zbędnych kilogramów:
* Picie herbatek ziołowych – ich główną zaletą jest to, że zapobiegają wchłanianiu cholesterolu z pożywienia, pobudzają przemianę materii oraz przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Na rynku jest dostępnych wiele herbatek wspomagających odchudzanie między innymi: zielona i czerwona herbata, herbata z żeń-szenia, herbatki przeczyszczające zawierające w składzie senes czy korę kruszyny, herbata z pokrzywy czy herbata z bratka. Warto sięgać po herbatki ziołowe, gdyż skutecznie przyspieszają zrzucanie nadmiaru kilogramów.
* Aktywność fizyczna – ruch to podstawa przy procesie odchudzania. Wiele osób jednak unika aktywności fizycznej. Niestety często kończy się to wystąpieniem efektu jo-jo oraz spadkiem zapału do odchudzania. Dodatkowo odchudzanie trwa w takim przypadku znacznie dłużej niż przy regularnym uprawianiu sportu.
* Stosowanie owocu mango – owoc ten jest jednym z najpopularniejszych produktów wspomagających odchudzanie obecnie dostępnych na rynku. Mango hamuje apetyt oraz zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej. Na bazie owocu mango powstaje wiele suplementów diety. W większości przypadków wystarczy cztery, pięć tygodni regularnego stosowania, by dostrzec efekty. Skuteczność mango w procesie odchudzania jest potwierdzone przez badania kliniczne.
* Zmiana nawyków żywieniowych – ważne jest, aby podczas procesu odchudzania wprowadzić regularne spożywanie posiłków. Bardzo ważne jest śniadanie. To ono budzi metabolizm z tak zwanego „nocnego uśpienia”. Nie można również zapominać o drugim śniadaniu. Podwieczorek powinien zawierać lekkie przekąski. Kolację powinno się spożywać na minimum 3 godziny przed snem. Bardzo ważne jest również picie dużej ilości płynów ( dziennie około 1,5–2 litrów). Pić zawsze należy małymi łykami, gdyż jest to najlepsze rozwiązanie, by dobrze nawodnić organizm.
* Spożywanie błonnika – błonnik na długo daje uczucie sytości. Dzieje się tak, ponieważ absorbuje on wodę, dzięki czemu spożywane pokarmy zwiększają objętość w żołądku. Dodatkowo żywność bogata w błonnik jest dosyć twarda co zazwyczaj wymaga wzmożonego żucia, Dzięki temu, że posiłek spożywa się powoli uczucie sytości przychodzi szybciej.
* Spożywanie płatków owsianych – są znakomitym rozwiązaniem na śniadanie. Płatki owsiane bowiem dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego sprawiają, że organizm długo jest syty. Dodatkowo pomogą również w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi.

Wbrew pozorom, odchudzanie nie musi być kojarzone tylko i wyłącznie z głodówką oraz męczącym procesem. Jest bowiem wiele sprawdzonych oraz przyjemnych sposobów, które skutecznie pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

www.abczdrowia.com.pl

Odchudzanie dzieci

0
Odchudzanie dzieci

Coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę i otyłość. Najczęściej dodatkowe kilogramy spowodowane są małą aktywnością fizyczną oraz niezdrową dietą. Odchudzanie dzieci nie jest łatwe, powinno być przeprowadzane pod okiem dietetyka aby było bezpieczne i nie przyniosło skutków ubocznych. Nadwaga powoduje niestety mniejszą pewność siebie i wycofanie.
Złym pomysłem jest przeprowadzanie głodówek i agresywnych diet.
Niekiedy nadmierne tycie spowodowane jest różnymi chorobami. W tym przypadku przez rozpoczęciem diety konieczne jest odpowiednie leczenie i konsultacja u lekarza specjalisty.
Przede wszystkim dzieci powinny być aktywne fizycznie. Ważne, aby regularnie uczęszczały na zajęcia wychowania fizycznego. Nie należy zwalniać dziecka z zajęć wychowania fizycznego bez ważnych przyczyn. Warto zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia ruchowe, na przykład treningi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego lub lekcje pływania na basenie.
Warto całą rodziną spędzać czas bardzo aktywnie. Mogą to być piesze wycieczki, wycieczki rowerowe lub wspinaczka na ściance wspinaczkowej. Dobrym pomysłem są podróże i aktywne zwiedzanie.
Często strzałem w dziesiątkę jest kupno hulajnogi, rolek, wrotek lub deskorolki. Zachęca to dzieci do spędzania czasu aktywnie, na świeżym powietrzu.
Przede wszystkim należy zaszczepić w dziecku już od najmłodszych lat nawyk regularnego picia wody niegazowanej. Dziecko, które pije wodę niechętnie w przyszłości będzie sięgało po gazowane napoje i słodkie soki. Smak wody można urozmaicić poprzez dodanie ulubionych kawałków owoców lub kilku listków mięty.
Dzieciom, które nie lubią wody można przygotowywać soki samodzielnie przy pomocy sokowirówki. Soki mogą być przygotowane na przykład na bazie marchewki, jabłek, śliwek, nektarynek, pomarańczy, mandarynek czy też winogron. Domowe soki pozbawione są konserwantów, cukru, sztucznych barwników i polepszaczy smaku.
Dzieci nie powinny zbyt często spożywać fast foodów, słodkich batoników i słonych przekąsek. Do szkoły na drugie śniadanie warto przygotowywać dziecku kanapki samodzielnie. Najlepiej gdy składają się one z pieczywa pełnoziarnistego, warzyw, chudej wędliny lub białego sera. Pociecha chętnie sięgnie po kolorowe i apetyczne kanapki. Dodatkowo do pudełka z drugim śniadaniem warto dołożyć jabłko, banana, kilka pomidorków koktajlowych, pokrojonego w słupki świeżego ogórka, mandarynki lub paprykę.
Produkty bogate w błonnik dają uczucie sytości na długi czas, dzięki temu dziecko nie czuje napadów głodu.
Do picia można przygotować mu koktajl owocowy lub z owoców i warzyw. Koktajl z owoców jest słodki, z powodzeniem zastąpi czekoladę i inne przekąski ze szkolnego sklepu.
Oczywiście nawyki żywieniowe powinna zmienić cała rodzina. Dziecko uczy się sposobu żywienia od rodziców. Dlatego rodzice powinni odżywiać się zdrowo. Aby dziecko straciło kilka kilogramów, smażone i tłuste potrawy należy zastąpić potrawami gotowanymi lub przygotowanymi na parze. Do każdego posiłku warto dodawać owoce lub warzywa.

www.muscular.pl

Cztery skuteczne sposoby, które pomogą pomogą schudnąć.

0
Cztery skuteczne sposoby, które pomogą pomogą schudnąć.

Kończy się okres zimowy a wraz z nim pozbywamy się odzieży wierzchniej. Wtedy zaczyna wychodzić na jaw, że pod ubraniem wcale nie wyglądamy tak idealnie jak byśmy chciały. Przez zimę, okres świąteczny, sylwestrowy bezkarnie sobie podjadałyśmy, zbytnio nie przejmując się swoim wyglądem a teraz okazuje się, że nadmiar kalorii odłożył się tu i ówdzie. Znów, jak co roku, przyjdzie nam pracować nad sylwetką, by do wakacji, kiedy to zakładamy kostiumy kąpielowe obnażając ciała, wyglądać szczupło. Pod grubym ubraniem łatwiej było ukryć wystający brzuszek, teraz już nam się to nie uda.
Co zatem musimy zrobić?
1. Przede wszystkim musimy wprowadzić w życie prawidłowo zbilansowaną dietę dopasowaną do ćwiczeń, na jakie możemy sobie pozwolić. Jeśli nie mamy nadwagi chorobowej a jedynie zdarzyło nam się trochę przytyć możemy spróbować sami ustalić odpowiedni plan żywieniowy. Jeśli jednak nasz problem jest znacznie większy i potrzebujemy specjalisty, warto zwrócić się do dobrego dietetyka, który wszystko dla nas przygotuje.
Zacznijmy od analizy naszego dotychczasowego odżywiania. Na pewno znajdziemy w nim produkty, które definitywnie powinnyśmy wyeliminować z naszego jadłospisu. Będą to wszelkie smażone potrawy z nadmiarem tłuszczu, dania typu fast food: frytki, hamburgery i inne. Warto pomyśleć o ograniczeniu słodyczy i słodzeniu napojów.
2. Kolejną rzeczą, jaką musimy zrobić jest regularność w spożywaniu posiłków oraz zredukowanie ich ilości. Tak, więc spożywamy ok. 4-5 posiłków dziennie, systematycznie, co ok. 3 godziny. Jest to ważne, ponieważ trzeba organizm przyzwyczaić do odpowiednich pór zastrzyku energii, aby nie dochodziło do gromadzenia energii w postaci tkanki tłuszczowej „na zapas”.
3. Ruch! Musimy zacząć się ruszać. Nie musi to być od razu aerobik, ale chodzi o to, aby zrezygnować z siedzącego trybu życia, czyli choćby spacerować. Wydaje się, że taka aktywność nic nie zmieni, jednak już godzinny spacer dziennie pomaga spalić ok. 200 kalorii.
4. Wykorzystajmy cudowne właściwości odchudzające herbat. Jeśli wypijemy je po posiłku, za sprawą specjalnych składników i olejków w nich zawartych poprawimy trawienie pokarmów i przyspieszymy przemianę materii. Napój pomoże również na ewentualne zaparcia.
Jaka jest najlepsza herbata na odchudzanie? Warto wspomnieć o kilku.
– Zielona herbata – przyczynia się do poprawy trawienia i przyspiesza przemianę materii, co powoduje, że chudniemy. Daje poczucie sytości za sprawą wzrostu glukozy we krwi. Ponadto, zawarte w napoju katechiny redukują tkankę tłuszczową aż o 50%, a dodatkowo hamują wzrost i namnażanie jej komórek!
– Czerwona herbata pu-erh – zwiększa metabolizm, ułatwia trawienie pożywienia, usuwa toksyny, zapobiega powstawaniu podczas odchudzania efektu „jo-jo”. Pijąc ją po każdym posiłku zapobiegniemy wchłanianiu tłuszczu do organizmu. Dodatkowo udowodniono, że pijąc napój codziennie można zrzucić nawet 6 kg w 1 miesiąc!
– Yerba mate, inaczej ostrokrzew paragwajski – ma działanie podobne do herbaty zielonej. Poprawia trawienie i metabolizm, daje poczucie sytości.

www.zdrowakroplakrwi.pl

Pozycjonowanie sklepu internetowego – wskazówki

0
Pozycjonowanie sklepu internetowego - wskazówki

Jednym z kluczowych elementów działań promocyjnych każdego sklepu internetowego jest pozycjonowanie przynależącej do niego strony. Generowany na takim portalu ruch może mieć największe znaczenie dla ostatecznych zysków. Im wyższy on będzie, tym lepsza okaże się sama sprzedaż – Internauci bez trudu będą natrafiać na stronę sklepu w sieci, by następnie przynajmniej zainteresować się je ofertą, a może nawet coś z niej kupić. Sklep, który ma wysoką pozycję w wyszukiwarkach, zyskuje też automatyczną renomę. Zostaje uznany za market profesjonalny i specjalistyczny, który warto odwiedzić i z którego usług warto skorzystać. A jak wygląda pozycjonowanie sklepu internetowego? Niby tak samo jak pozycjonowanie zwykłych stron, ale jednak jest tutaj kilka pułapek, na które trzeba uważać i kilka takich sztuczek, które warto zastosować, by pewne efekty osiągać szybciej i łatwiej. Co zatem do tych metod należy?

Pozycjonowanie ma sens i jest efektywne tylko wtedy, jeżeli sama strona internetowa jest odpowiednio przygotowana. Nie wolno o tym zapominać. Uwaga skoncentrowana wyłącznie na samym pozycjonowaniu może doprowadzić do sytuacji, w której właściciel sklepu przestanie dbać o najważniejszą część swojego biznesu, czyli sam market. A nieodpowiednia jego zawartość, kiepskie opisy czy brak kluczowych informacji przy produktach może nie tylko zniechęcić do niego samych klientów, ale także i utrudnić bądź totalnie uniemożliwić pozycjonowanie. Jak więc to wszystko zmienić? Otóż ofertę sklepu internetowego trzeba dostosować do aktualnych potrzeb społeczności. Należy być na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku. Patrzeć na to, jakie nowości są na niego wprowadzane i co aktualnie uchodzi za „najmodniejsze” lub „na czasie”. Zdobycie takich informacji pomaga nie tylko w odpowiednim uzupełnieniu zawartości internetowego sklepu, ale też w wybraniu dla niego właściwych słów kluczowych, pod które później będzie on pozycjonowany. Frazy muszą być bowiem związane z aktualnymi trendami czy zdarzeniami. Jeśli o czymś robi się głośno, ludzie szukają na temat tego informacji w sieci i wpisują związane z tym hasła właśnie do wyszukiwarek. Przykłady? Najłatwiej to ukazać, przestawiając to wszystko, co dzieje się tuż przed świętami. Już pod koniec jesieni ludzie zaczynają myśleć o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Przygotowują się do niego całymi miesiącami, szukając w sieci pomysłów na prezenty, ozdób świątecznych czy innych drobiazgów, dzięki którym mogliby wtłoczyć ducha zimy do swoich budynków mieszkalnych. Pozycjonowanie sklepu internetowego powinno dostosowywać się do tych zmieniających się trendów. Zwłaszcza, jeśli sklep jest w stanie zaproponować klientowi coś takiego, co sprosta jego aktualnym potrzebom.

Niemalże każdy sklep internetowy jest w stanie powiązać swoje działania marketingowe z kilkoma okresami w roku. Najważniejsze są oczywiście święta, ale trendy dotyczą też Walentynek, Dnia Mamy czy chociażby samych wakacji. Trzeba zwracać na nie uwagę. Trzeba do nich dostosowywać pozycjonowanie sklepu.

www.wypozycjonujsklep.pl

Permanentny makijaż brwi

0
Permanentny makijaż brwi

Mój ślub zbliżał się wielkimi krokami. Mojego przyszłego męża znałam już dziesięć lat. Poznaliśmy się jeszcze w szkole średniej. Odbił mnie swojemu koledze, przez to narobiliśmy sobie problemów u naszych znajomych, ale wiedzieliśmy, że to co nas łączy jest prawdziwe i bardzo silne. Przez te wszystkie lata pokonywaliśmy wiele przeszkód, było wiele osób, które życzyły nam źle. Nigdy się nie poddaliśmy. I tak o to, w czerwcu tego roku mieliśmy stanąć przed sobą i wyznać sobie miłość w kościele. Od zawsze marzyłam o ślubie. Już jako mała dziewczynka marzyłam o białej sukni i wielkim weselu na którym każdy będzie bawił się fantastycznie. Wszystko szło zgodnie z planem. Z moim narzeczonym długo odkładaliśmy każdy grosz by zapewnić naszym bliskim świetną zabawę. Wynajęliśmy najlepszy zespół i najpiękniejszą salę, jaką znaleźliśmy. Byłam nią na prawdę oczarowana. Sala była duża, miała duży parkiet do tańczenia i białe, okrągłe stoły dla gości. Przez całą salę na suficie wisiały piękne, różowe kwiaty. Bardzo mi się to podobało, ponieważ uwielbiałam naturę i rośliny. Przed tym ważnym dniem zdecydowałam się na permanentny makijaż brwi, chciałam wyglądać pięknie. Moje naturalne brwi nie były idealne. Wybrałam się do kosmetyczki, która była bardzo profesjonalna. Po wykonaniu zabiegi miałam jednak zbyt ciemne brwi, pigment złapał zbyt mocno. Byłam zdruzgotana. Do ślubu zostało tak mało czasu, nie wiedziałam, że moje brwi same się rozjaśnią. Kosmetyczka powiedziała, że da się to naprawić. Zastanawiałam się jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi. Przecież to wcale nie musi być takie łatwe. Na szczęście pani u której robiłam zabieg miała wiele dyplomów, co tylko potwierdzało jej kwalifikacje. Pomimo wielkiego strachu zaufałam jej. Kosmetyczka pracowała nad moimi brwiami kilka godzin, ale efekt był oszałamiający. Pigment nie był już taki ciemny jak wcześniej, wręcz przeciwnie wszystko wyglądało idealnie. Odcień jaki wyszedł pasował do mojej karnacji, a moje brwi nabrały kształtu który idealnie pasował do mojej twarzy. Dzięki temu moja buzia wyglądała szczuplej. Bardzo się ucieszyłam. Nadszedł ten wielki dzień, moje brwi całkowicie się wygoiły. Wszystkie koleżanki chwaliły ich kształt. Poleciłam moja panią kosmetyczkę, która wykonywała mnie zabieg. Moja przyszła teściowa też zapisała się na wizytę przed naszym weselem. Wyglądała bardzo ładnie. Jak widać nawet taka mała zmiana na twarz, może ją bardzo zmienić. Taki zabieg co prawda nie należy do najtańszych, aczkolwiek efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat. Co jest ogromnym plusem tego zabiegu. Przez najbliższe lata nie muszę się martwić o moje brwi, wystarczy, że będę wycinać zbędne włoski, a one dalej będą w idealnym stanie. Nawet mojemu mężowi podoba się nowy kształt moich brwi. Codziennie mówi mi komplementy, dzięki temu zyskałam dużo pewności siebie. Na weselu bawiliśmy się całą noc. Nie musiałam poprawiać nawet makijażu, ponieważ wyglądałam tak dobrze. Jedna mała zmiana potrafi zmienić wszystko. Jestem bardzo zadowolona.

www.silvanspa.pl

Koloryzacja włosów

0
Koloryzacja włosów

Jeśli masz ochotę na zmianę swojego wyglądu, najłatwiej jest „zrobić coś z włosami”. Jest w tym wiele prawdy, że fryzura potrafi dodać lub ująć nam wiele lat, a już na pewno potrafi odmienić wygląd twarzy nie do poznania. Możesz iść do fryzjera lub próbować metamorfozy fryzury na własną rękę. Jeśli chodzi o cięcie, nie polecałabym robić tego samemu (chyba, że chodzi tylko o podcięcie końcówek lub obcięcie maszynką do włosów na jedną długość – tego typu zabiegi są dość proste w wykonaniu, jednak najlepiej, żeby zrobił to ktoś inny), chociaż w internecie można znaleźć mnóstwo tutoriali, jak własnoręcznie obciąć sobie włosy. Natomiast farbowanie jest zupełnie inną sprawą. Jeśli zdecydujemy się na jeden kolor farby do włosów, to w drogerii jest dostępnych wiele rodzajów tego typu preparatów do samodzielnego użycia w domu.

Generalnie farby dostępne w drogerii, których możesz użyć sama w domu, dzielą się w zależności od ich stopnia trwałości i pozostawania na włosach. Pierwszy rodzaj są to tak zwane „szamponetki”, czyli szampony koloryzujące, które teoretycznie zmywają się po jednym myciu. Jednak zazwyczaj po jednym umyciu włosy nie powracają do dawnego odcienia, chociaż nie są już również w tym kolorze, co zastosowany szampon koloryzujący. Drugi rodzaj farb do włosów ma średnią trwałość i zmywa się po kilku do kilkunastu myć. I trzeci rodzaj, farby do włosów, w zasadzie nie powinny zmieniać swojego koloru po myciu włosów.

Wybierając kolor farby do włosów przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki kolor włosów posiadasz obecnie. Na pudełku z farbą do włosów jest zazwyczaj pokazany efekt, jaki osiągnie się stosując daną farbę zarówno na ciemniejszych, jak i jaśniejszych włosach. W drogeriach często dostępne są również wzorniki kolorów. Niemniej zawsze należy pamiętać, że rezultat koloryzacji, szczególnie takiej wykonywanej własnoręcznie w domu, może dalece odbiegać od oczekiwanego.

Dzisiejsze kolory farb do włosów są bardzo zróżnicowane. Można wybierać między blondami (ciepłymi, platynowymi, rudymi), czerwieniami (na przykład burgundowym, czerwień granatu), brązami czy czerniami, ale są również bardziej szalone kolory, takie jak niebieski, zielony czy różowy. Szczególnie modne stało się farbowanie włosów na pastelowe kolory wśród nastolatków, więc taki kolor farby do włosów zazwyczaj wybierają uczennice, ale również uczniowie podczas wakacji (bo w większości szkół malowanie włosów podczas roku szkolnego jest zabronione pod rygorem obniżenia oceny z zachowania).

Tak jak napisałam powyżej, farbowanie włosów można wykonać samemu w zaciszu domowym, jest do tego sporo preparatów ogólnodostępnych. Ja jednak polecam wizytę u sprawdzonej fryzjerki. Używa ona profesjonalnych farb do włosów, które nie wymywają się po kilku umyciach, ponadto jej doświadczenie pozwoli w przybliżeniu ocenić efekt końcowy realizacji danego pomysłu. Za farbowanie włosów trzeba będzie zapłacić trochę więcej niż za strzyżenie, ale myślę, że będzie to dobra inwestycja w poprawę naszego wizerunku, a co za tym idzie również samopoczucia.

www.alterstyl.pl

Farbowanie włosów-wszystko, co musisz wiedzieć.

0
Farbowanie włosów-wszystko, co musisz wiedzieć.

W obecnych czasach nikogo nie dziwi już, gdy zobaczy, że czyjeś włosy mają inny kolor niż poprzednio. Farbowanie włosów stało się bardzo popularne w ostatnich latach i nie wzbudza już kontrowersji.

Na chwilę obecną, w praktycznie każdym większym mieście w Polsce można znaleźć salony mające w swojej ofercie zabieg farbowania włosów. Także w mniejszych miejscowościach coraz łatwiej o tego typu usługi. Mimo że farbowanie włosów to głównie domena kobiet, coraz częściej zabieg ten wykonują także mężczyźni. Powód jest jednak zawsze ten sam-uważamy, że z innym kolorem włosów będzie nam po prostu bardziej do twarzy. Bardzo popularne wśród kobiet jest na przykład farbowanie włosów na kolor blond. Zabieg można przeprowadzić w jednym ze wspomnianych już wcześniej salonów, jednak co raz więcej osób decyduje się na kupno zestawu do farbowania włosów samodzielnie.

O ile zmiana koloru włosów na inny naturalny kolor nie dziwi już nikogo, wciąż dla wielu osób wydaje się dziwnym pomysł, aby zmienić kolor włosów na przykład na różowe bądź niebieskie. Moda na farbowanie włosów na takie właśnie kolory jest szczególnie popularna wśród przedstawicieli różnych subkultur. Punkowa dziewczyna z różowym irokezem czy długimi czerwonymi włosami to częsty widok, jeśli oczywiście mamy kontakt z ludźmi z takich środowisk.

Można w tym momencie zapytać, ile to wszystko kosztuje. Ktoś mógłby pomyśleć, że takie ekstrawaganckie zabiegi to kosztowna sprawa, jednak jest to przekonanie bardzo błędne. O ile rzeczywiście farbowanie włosów w jednym z topowych salonów kosmetycznych w Warszawie może zaboleć naszą kieszeń, trzeba pamiętać, że jak już było wspomniane wcześniej, możemy zmienić kolor naszych włosów sami. Dla przykładu niebieska farba do włosów, jedna z najtańszych obecnie na rynku, to koszt około dziesięciu złotych. Droższe specyfiki kosztują już znacznie więcej, jednak tutaj dochodzimy do kwestii jakości. Najtańsze farby do włosów często dają niezbyt zadowalający efekt. Kolor jest matowy, słaby i nietrwały. Dlatego warto wydać więcej pieniędzy, by móc cieszyć się lepszą jakością naszego nowego koloru włosów, w dodatku przez znacznie dłuższy czas.

W całej dyskusji o farbowaniu należy jednak wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii-zdrowiu naszych włosów. Farbowanie stopniowo osłabia kondycję naszych włosów, tym bardziej że zabieg musi być co jakiś czas powtarzany, aby efekt był trwały. Osoby farbujące swoje włosy regularnie, używają często różnych odżywek do włosów, bądź innych produktów mających uchronić ich włosy od konsekwencji farbowania. To nie tylko dodatkowy koszt finansowy, ale także strata czasu. Każda osoba farbująca swoje włosy, chcąca jednocześnie zadbać o ich zdrowie, poświęca na ich codzienną pielęgnację znacznie więcej czasu niż przeciętny człowiek.

Rozważając zmianę koloru włosów, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Możliwość zmiany koloru naszych włosów na taki, który będzie bardziej pasował do naszej urody to naprawdę świetna sprawa, jednak jak wszystkie tego typu zabiegi, ma swoją cenę.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOBACZ TEŻ