piątek, styczeń 28, 2022

Jak zdobyć lajki na instagramie – sprawdzone metody

0
Jak zdobyć lajki na instagramie - sprawdzone metody

Prowadzenie konta na Instagramie wiąże się pewną zależnością. Mówi się, że największe powodzenie uzyskują osoby, które codziennie dodają swoje zdjęcia w określonych porach dnia. Trzeba przyznać, że tego typu portale charakteryzuje wspólna cecha, a jest nią zmieniający się dynamicznie algorytm, za którym mało kto potrafi nadążyć. Jak się okazuje, regularne dodawanie fotek nie jest kluczem do popularności. Mało tego nieumiejętne ich dodawanie może sprawić, że nałożony zostanie na nasze konto shadowban. Co zatem powinniśmy zrobić, aby uzyskać lajki pod naszymi postami?

Czego powinniśmy unikać na Instagramie?

W celu uzyskania jak największej liczby polubień paradoksalnie powinniśmy ograniczyć aktywność do dodawania zdjęć i relacji. Jest wiele rzeczy, za które platforma może nas ukarać ograniczeniami, a jedną z nich jest zbyt częste zostawianie reakcji pod cudzymi postami. Nie jest tajemnicą, że kluczową rolę odgrywają również hashtagi. Musimy pamiętać, że istnieje możliwość ich banowania, przez co, gdy takowy wykorzystamy (często nieświadomie), nasz post nie będzie widoczny pod żadnym z wymienionych. Polityka ta jest dla wielu niesprawiedliwa i jednocześnie niezrozumiała. Nie ma się co dziwić, gdyż nie każdy analizuje każdy przez siebie dodany hashtag. Czym one dokładnie są i jak działają, możecie dowiedzieć się z https://techpolska.pl/. Powinniśmy również unikać sztucznego ruchu, gdyż w przyszłości może się okazać, że dysponujemy obserwatorami słabo się angażującymi.

Jak skutecznie zdobywać polubienia pod postami?

Aby skutecznie zdobyć polubienia pod postami, należy uważnie obserwować ruch i starać się utrzymywać jak najdłużej kontakt z osobami komentującymi. Jeżeli więc ktoś skomentuje nasze zdjęcie, odwiedźmy profil tej osoby i spróbujmy uzyskać informacje, które pomogłyby przedłużyć rozmowę w komentarzach. Instagram faworyzuje zdjęcia, pod którymi użytkownicy spędzili najwięcej czasu, warto więc próbować dopytywać się o rzeczy związane z postem. Dla przykładu możemy dodać zdjęcie naszego zwierzaka i zadać pytanie, jakie rasy psów lubią najbardziej? W ten sposób pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, gdyż nie dość, że generujemy ruch pod zdjęciem, to jeszcze budujemy relacje z naszymi potencjalnymi obserwatorami. Całkiem możliwe, że zbudujemy je na tyle, że będziemy mogli oznaczać wspomniane osoby pod swoimi wpisami, a one nas. O tym, w jaki sposób to zrobić, przeczytacie również na https://techpolska.pl/. Rozsądnie korzystajmy z hashtagów, gdyż nieodpowiedni ich dobór ma kilka scenariuszy. Nas interesuje jeden, czyli dobre wyniki pod określonymi hasłami. Starajmy się więc o takie, które nie sprawią, że nasze zdjęcia utoną wśród innych, dodanych w tym samym czasie.

Atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea

0
Atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea

Poprzez styl tak znakomitych perfum nie będzie stanowiło już dłużej dla nas przymusu tolerowanie przeciętnej nuty.

Przy podejmowaniu działań w sprawie doboru perfum należy zastanawiać się również nad ewentualnością ich wydajności – atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea będzie tu przodował jako perfumy wysokiej klasy.

Zaznaj przyjemności noszenia doskonałych perfum

Nie jesteśmy jedynymi osobami jakie trapią problemy dotyczące jakości perfum, dlatego też liczyć można na znalezienie wielu solucji na trudności jakie komplikują nam życie na tym gruncie. Ogromnie zmniejszamy swoje szanse na wprowadzenie zadowalających nas zmian do sfery kolekcji perfum jeżeli nie zaczniemy procesu dotyczącego przygotowania się do nich od tak podstawowych spraw jak poznanie tego co niesie atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea i inne atrakcyjne propozycje. Omawiane tutaj rozwiązania dotyczące perfum przedstawiają interesującą próbę udostępnienia szerokiej klienteli wyjątkowych nut. Na pewno okaże się opłacalną staranność przyłożona do zagadnień jakie dotyczą dopasowania perfum do swoich potrzeb. Skuteczne metody prowadzące do wyboru perfum dla siebie są doskonale opisane w ofertach elizabeth arden green tea, co pozostawia nam otwartą drogę do zapoznania się z nimi i wykorzystania ich zakresu do wszelkich z naszych celów stylistycznych. Warto jest kreatywnie myśleć o przyszłości i wyprzedzać myślą problemy – dzięki takiemu podejściu do dnia codziennego możemy na przykład uzyskać poprzez dobór rozwiązań dotyczących zapachów na różne okazje, ułatwiających nam w znacznym stopniu problematykę uczynienia ich swoją wizytówką. Proces poprawy okoliczności jakie dotyczą sfery kolekcji perfum warto jest rozpocząć już od zaraz, a jest to jak najbardziej możliwe chociażby dzięki temu, że istnieją możliwości takie jak atrakcyjny zapach Elizabeth arden green tea dostępny bez wychodzenia z domu. Rozpoczęcie podobnych działań od zagadnień zgłębienia specyfiki rozwiązań, które zamierzamy wnieść w ramach zapachu do swojej codzienności, pomoże nam dobrać je bardziej świadomie.

Jęczmień na oku – co to jest i jak go leczyć?

0
Jęczmień na oku

Zakażenie powiek, do którego dochodzi wskutek działania gronkowca, potocznie nazywane jest właśnie jęczmieniem. Choroby tej raczej nie da się pomylić z niczym innym. Ma ona bardzo charakterystyczny przebieg, ponieważ prowadzi do wystąpienia niewielkiego, aczkolwiek wyczuwalnego guzka, który pojawia się na powiece – przeważnie po jej zewnętrznej stronie, rzadziej po stronie wewnętrznej. Więcej na temat metod zdiagnozowania przypadłości mówi portal wrosinski.pl. W przypadku rozwoju jęczmienia na pewno kluczowa staje się szybka reakcja pacjenta. To on jest w stanie dostrzec (lub wyczuć) jako pierwszy, że ta choroba właśnie go zaatakowała i to on może podjąć od razu odpowiednie kroki do tego, by jak najszybciej się jej pozbyć.

Międzynarodowy transport zwłok

0
Międzynarodowy transport zwłok

Międzynarodowy transport zwłok to usługa pogrzebowa realizowana przez zakład pogrzebowy polegająca na transporcie ciała osoby zmarłej do Polski lub innego konkretnego państwa. Transport zwłok jest niezbędny w przypadku śmierci osoby, która przebywała za granicą. Warto zaznaczyć, że taka śmierć może się zdarzyć z różnych powodów. Można umrzeć podczas wycieczki zagranicznej.

Czy codzienne picie piwa szkodzi?

0
alkoholizm

Piwo stanowi jeden z najpopularniejszych napojów na świecie tuż za wodą, herbatą czy kawą. Nie inaczej jest w Polsce, która plasuje się blisko podium wśród krajów, w których spożycie tego rodzaju alkoholu jest bardzo popularne. Rocznie w Polsce, wg różnych statystyk spożywa się ok. 97 litrów piwa na osobę, co daje w przeliczeniu spożycie 194 butelek o pojemności 0,5 litra.

Zakład pogrzebowy – ważna osobistość

0
Zakład pogrzebowy

Raz na jakiś czas ten typowy zakład pogrzebowy zajmuje się także chowaniem kogoś wybitnie ważnego. Mowa tu dokładnie o osobie, która uczyniła coś ważnego dla społeczności lokalnej. Taki ważny uczynek jest powiązany choćby z ufundowaniem budowy hali sportowej tuż obok konkretnej szkoły. Na tego typu uczynki stać niewielu, bo jeśli już ktoś jest bogaty, to jest  też osobą dość skąpą i zazwyczaj interesują kogoś takiego tylko dalsze zyski.

Osoby wybitne

Zakłady pogrzebowa zajmujące się pogrzebem osoby wybitnie szczodrej raczej nie mają prostego zadania. Mowa tu dokładnie o tym, że rodzina chce wybitnie ciekawego pomnika dla danego zmarłego i dlatego też nie jest łatwo, bo trudno o wykonanie takowego w niewielkim mieście, w którego przypadku sprzedają się wyłącznie te wykonywane z taniego szarego granitu. Na cos w tym stylu zazwyczaj decyduje się niemal głównie ktoś, kto chce mieć pomnik zamiast prostego krzyża i kopca z ziemi. Natomiast jeśli chodzi o te wybitne osobistości w dziejach konkretnego miasta to standardy rzecz jasna muszą być tymi o wiele wyższymi. Najlepiej jeśli zaraz po pogrzebie powstanie nagrobek wykonany z tego zielonego granitu, bo taki to opcja nietypowa i przyciąga uwagę na cmentarzu, który jest aż zbyt pełnym szarego granitu, a zorganizowaniem takiego pomnika czasami zajmują się zakłady pogrzebowe.

Upamiętnienie

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że zakłady pogrzebowe mogą zająć się upamiętnieniem wyjątkowo ważnej postaci w dziejach danego miasta, czyli zorganizowaniem tego wybitnie ciekawego pomnika z tego rdzawego granitu. Sama uroczystość pogrzebowa też jest istotną, jeśli chodzi o detale, ale to właśnie te upamiętnienia na lata są wybitnie ważnymi. Z tej przyczyny niektóre rodziny decydują się nawet na kolumbaria w ogrodzie. W nich nie zawsze muszą znajdować się szczątki osoby wybitnej, bo faktycznie są one gdzieś na cmentarzu, ale tego typu puste kolumbarium z grawerunkami może się stać takim bardzo ważnym miejscem zadumy i właśnie dlatego jest ono ważnym dla kogoś, kto chce mieć tę inspirację w postaci upamiętnienia osoby wybitnej tuż za oknem. Zrealizowanie tej wizji to koszt, ale nie dla każdego w tego typu przypadkach cena jest najistotniejszą.

Dlaczego warto upamiętniać osoby wybitne?

Nie jeden już w życiu dorobił się znacznego majątku, ale zakłady pogrzebowe nawet ludzi wybitnych chowały w prosty sposób. Jednym słowem sam fakt posiadania majątku i wpływów nie czyni człowieka kimś wybitnym. Kluczowe znaczenie ma to jakim postępowaniem za życia wykaże się dana osoba. Jedni mogą ufundować budowę szpitala, a inni domu opieki. Mogą także walczyć o jakieś dofinansowania na rozbudowę miejskiego szpitala. Tego typu osoby z gestem dosłownie trzeba upamiętniać i to w ten bardzo smaczny sposób, bo tego typu ludzi na tym świecie jest niewielu, a gdy umierają, to trzeba je po śmierci jakoś odznaczyć i to w tym symbolicznym znaczeniu, bo na coś takiego zasługują i co równie istotne o to upamiętnienie nie muszą jedynie walczyć sami bliscy, ale też i większość miasta powinno przekazać na stosowny pomnik jakiś datek.

Informacje dodatkowe: Zakład pogrzebowy Kalla – sprawdź więcej informacji o tym, w jaki sposób zorganizować ceremonię pogrzebową i jakich formalności należy dokonać.

Jak wybrać zegarek do biegania, jeśli jesteś początkującym biegaczem?

0
Zegarek do biegania
fot. Pixabay.com

Jeśli bieganie powoli staje się Twoją pasją i sposobem na życie, czas wyposażyć się w odpowiedni do tego zegarek. Na rynku znajdziemy dziś mnóstwo różnorodnych zegarków, zanim jednak wybierzemy odpowiedni dla siebie, warto zastanowić się nad tym, jakie naszym zdaniem powinien mieć funkcje, aby odpowiednio spełniał nasze potrzeby.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/zegarki-do-biegania-dla-poczatkujacych-jak-wybrac/

Dlaczego warto wyposażyć się w zegarek do biegania?

Zegarek do biegania jest bardzo pożytecznym gadżetem i za chwilę wyjaśnimy Wam, dlaczego naprawdę warto się w niego wyposażyć. Zanim jednak to zrobimy, początkujących biegaczy chcemy zachęcić jednak do tego, aby nie rzucali się od razu na zegarki z górnej półki, produkowane z myślą o profesjonalistach. Lepiej na początek biegowej przygody wybrać coś tańszego, co w pełni zaspokoi nasze potrzeby, a jednocześnie śmiało będziemy mogli korzystać z wszystkich funkcji, jakie taki sprzęt oferuje.

Przed zakupem zegarka warto więc przeanalizować różnego rodzaju czynniki, które pomogą nam podjąć decyzję o tym, jaki zegarek wybieramy. Analizie poddajemy więc na samym początku nasze własne potrzeby i nasze cele, jakie w biegowej przygodzie chcemy osiągnąć. Zegarek dla początkującego biegacza powinien na pewno mierzyć tempo i czas biegu oraz ewentualnie sprawdzić, jak z takim wysiłkiem radzi sobie nasze serce, przyda się więc również pomiar tętna. Warto również wiedzieć, jakie dystanse pokonujemy. W przypadku początkujących biegaczy takie dane nam naprawdę wystarczą do tego, aby rozwijać swoją przygodę biegową oraz stawiać sobie coraz wyższe cele.

Wybieramy odpowiedni zegarek do biegania

Na co więc zwrócić uwagę, gdy jesteśmy już zdecydowani na to, że kupujemy zegarek do biegania? Proponujemy przeanalizować następujące czynniki:

  • funkcje zegarka i ich ilość – nie powinno ich być ani za mało, ani za dużo. Czas, dystans, maksymalna, minimalna i średnia prędkość, jaką osiągnęliśmy podczas biegu, aktywny GPS oraz pomiar tętna;
  • pomiar tętna jako funkcja obowiązkowa – przyda się również początkującym biegaczom i ułatwi dostosowanie tempa do możliwości organizmu;
  • pomiar dystansu i GPS – na to warto zwrócić uwagę, nie każdy zegarek do biegania posiada taką funkcję, a przecież chcemy wiedzieć, czy przebiegliśmy 10 kilometrów czy też 15;
  • wytrzymałość baterii – to również należy wziąć pod uwagę, liczy się zarówno jej żywotność, jak i czas, jaki wytrzymuje bez ładowania;
  • cena – koszt zakupu takiego zegarka waha się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc wkalkulować ten koszt w budżet domowy i zastanowić się dobrze nad tym, czy na pewno stać mnie na taki zakup.

Zobacz też: http://tuts.pl/zero-waste-jak-zyc-w-zgodzie-z-zasadami-tej-idei/

Barwny świat z farbami olejnymi

0
Farby olejne

W każdym z nas drzemie mniejszy lub większy artysta. Farby olejne pozwalają na malowanie amatorskie jak również i profesjonalne. Bogaty wybór mocno nasyconych kolorów, sprawia, że prace stają się prawdziwym arcydziełem. Sklep internetowy kropka w kropkę oferuje najwyższej jakości farby olejne takie jak: Farba olejna Van Gogh, Farba olejna Rembrant, Farba olejna Art Creation, Farba olejna Astra oraz wiele innych. Występują również całe gotowe zestawy.

Co charakteryzuje farby olejne?

Farby olejne posiadają charakterystyczną konsystencję oraz głębia kolorów. Wystarczy odrobina wiedzy na temat barw i możemy śmiało w łatwy sposób łączyć i mieszać farby, by uzyskać nowe unikatowe kolory. Będą z pewnością idealnym wykończeniem naszej pracy i nada jej wyjątkowego wyglądu. Dodatkowym atutem jest również wysoka odporność na

światło. Pozwoli to na zachowanie pięknych lśniących kolorów, zapewniając trwałość pracy.

Malowanie farbami jako hobby

Okazuje się, że coraz więcej osób sięga po różne rodzaje farb, w celu stworzenia arcydzieła w swoim domowym zaciszu. Malowanie farbami okazało się nie tylko sztuką, dobrą zabawą, ale również kreatywnym rozwijającym zajęciem i dobrym zarobkiem. Jednym z popularnych obecnie form malowania hobbystycznego stał się Art oil painting. Wykorzystywane są najróżniejsze przedmioty do stworzenia arcydzieła od pędzelków wszelakiej wielkości, taśmy, które pozwolą na wyłączenie pewnego obszaru, po zwykłą szczoteczkę do zębów, którą używa się do stworzenia gwieździstego nieba. Wystarczy odrobinę pomysłu oraz inwencji twórczej, by stworzyć coś pięknego i unikatowego. Malowanie to również wspaniała zabawa dla całej rodziny, które pozwoli rozwinąć wyobraźnię dzieci.

Czym się kierować wybierając farbę olejną?

Wybór farby okazuje się bardzo często ogromnym problemem, zwłaszcza dla osób zaczynających swoją przygodę z malowaniem. Powinno stawiać się na produkty wysokiej jakości, które pozwolą na zachowanie trwałości. Jak również na:

  • pigment– jest najważniejszym składnikiem farby. Na opakowaniu powinna widnieć informacja o nazwie barwnika użytego w danej farbie lub oznaczenie numeryczne.
  • oznaczenia na opakowaniu – Na tubce są ukazane symbole graficzne takie jak: Kwadrat (zamalowany kwadrat oznacza dobre krycie, niezamalowany słabe krycie), gwiazdki (informują nas o odporności na światło) oraz krzyżyki ( trwałość).
  • spoiwo – najczęściej używany olej do zespolenia to olej lniany. Dzięki niemu, nasza praca schnie w procesie utleniania się farby. Dodatkowo pozwala na pogłębienie oraz utrwalenie koloru.
  • proporcje –jeżeli w tubce będzie znajdowała się zbyt duża ilość spoiwa, to po czasie dojdzie do rozwarstwienia się oraz wytrącenia cieczy. Natomiast jeśli okaże się, że zawartość oleju jest niewystarczająca to dojdzie do słabego połączenia z podłożem, na które będziemy nakładać farbę.

Jak zapuścić długą brodę niczym muzycy ZZ Top? Poradnik dla każdego brodacza mniejszego i większego

0

Wielbiciele muzyki lat 70-tych bardzo dobrze pamiętają pewien zespół rockowy, który miał bardzo charakterystyczny styl. Dwóch  mężczyzn z długimi brodami, którym towarzyszył jeden wąsacz nie można było pomylić z nikim innym. Mowa oczywiście o ZZ Top. Charakterystyczne szpiczasto zakończone brody były ich znakami rozpoznawczymi. Jak takową zapuścić. Poznaj poradnik dla każdego brodacza.

Czy broda krasnala będzie pasować każdemu – kto może takową wybrać?

Jeśli jesteś początkującym beardmenem to znaczy masz nieco ponad 20 lat i nie kojarzysz ZZ Top, to koniecznie musisz nadrobić braki. Być może zresztą słyszałeś takie przeboje jak Gimmie all your Lovin, czy Legs, a jeśli nie to na pewno gdzieś widziałeś wizerunki wokalisty i gitarzysty Billy Gibbonsa, a także wokalisty, klawiszowca i gitarzysty basowego Dusty Hilla. Ich brody krasnali robiły wrażenie nawet w latach 80-tych, wcześniej też były długie, ale bardziej zaokrąglone, w późniejszych latach kariery bardziej równo przystrzyżone. Tak długie brody w szczególności pasują odważnym mężczyznom, o okrągłych twarzach. Choć dobrze w nich prezentować się będą także Ci z bardziej kwadratową szczęką, czy też owalnym zarysie twarzy. Raczej nie powinni jej wybierać mężczyźni o twarzy sercowatej lub diamentowej. Podpowiadamy pierwszy typ twarzy charakteryzuje choćby Justina Timberlake’a, a drugi typ twarzy ma Johnny Deep.

A może wybierzesz wąsy lub krótką brodę a la Frank Beard – perkusista ZZ Top 

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na brodę jak u dwóch gitarzystów ZZ Top, zawsze możesz wybrać krótszą wersję, którą obecnie nosi wcześniejszy wąsacz zespołu, perkusista Frank Beard. Notabene jego nazwisko skazuje go niejako na taki image. Krótka broda i wąś to idealny zestaw dla mężczyzn o drobnej i podłużnej twarzy, jak u bębniarza ZZ Top. Oczywiście zarówno o brodę, jak i o wąsy trzeba odpowiednio dbać, a do krótkiego zarostu świetnie sprawdzi się szczotka do brody, do której dobierzesz zmiękczający i łagodzący olejek do brody.

Jak zapuścić długą brodę krok po kroku?

Przede wszystkim trudno zapuszczanie brody dzielić na etapy, jednak podobnie jak w przypadku włosów, warto przy jej regularnym wzroście od czasu do czasu nadawać jej kształt, by później dalej pozwolić swobodne rosnąć. Proces jest długi i żmudny i trzeba uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli brodę jak i Gibbonsa chcesz zapuścić od etapu lekkiego zarostu, a nie już kilkucentymetrowej brody. Jak szybko rośnie broda? Podobnie jak włosy, zatem można spodziewać się maksymalnie do 2 cm wzrostu długości w ciągu miesiąca. Zatem brodę gitarzysty ZZ Top zapuścisz w jakieś 1,5 – 2 lat, bowiem jego broda ma około pół metra długości. Na pewno nie obędzie się bez zaopatrzenia się w dobry szampon do brody bez parabenów i SLS, a także olejek do brody i kartacz. Kiedy broda osiągnie już kilka centymetrów długości potrzebny  będzie grzebień do brody.

Jak dbać o długą brodę? 

Długą brodę trzeba myć jak najczęściej. Wsiąkają w nią wszelkie zapachy, a dodatkowo bardzo się plącze. Aby wzmocnić cebulki włosowe należy dobrać odpowiednie akcesoria do pielęgnacji zarostu. Niewątpliwie szczotki do brody muszą posiadać twarde i naturalne włosie, które działa jak peeling, co w przypadku gęstej brody jest konieczne dla złuszczania martwego naskórka, aby pod brodą nie tworzyły się zaskórniki. Z kolei czesanie brody wpływa po prostu na jej estetykę i warto robić to jak najczęściej, wcierając olejki czy balsamy do brody.  Takie kosmetyki mają doskonałe, zbilansowane składniki, a takższe piękne męskie zapachy, np. piżma, czy drzewa sandałowego.

Długa broda plącze się, skręca, przy nieodpowiedniej pielęgnacji bardzo wyraźnie widać połamaną strukturę. Niezbędna jest zatem prawidłowa pielęgnacja. Taka broda może dobrze prezentować się zarówno w casualowym wydaniu, jak i tym formalnym, bo zadbana broda, niezależnie od długości prezentuje się dobrze. Jednak zamiast od razu zapuszczać brodę jak ZZ Top spróbuj najpierw krótszej wersji, abyś wiedział jak czujesz się w długiej brodzie. Dobierz brodę odpowiednio do swojego kształtu twarzy, a jeśli nie masz o tym pojęcia, pomoże wizyta u barbera.

Jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych?

0
Lista zakupów to podstawa, jeśli chcemy zaoszczędzić na jedzeniu
fot. Pixabay.com

Robisz zakupy spożywcze i masz wrażenie, że za każdym razem z portfela ucieka ci coraz więcej pieniędzy, choć tak naprawdę kupujesz ciągle to samo? Nie martw się! Da się nad tym zapanować. Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad, które odmienią Twoje podejście do kupowania.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/jak-oszczedzac-na-jedzeniu/

Zakupy spożywcze a planowanie domowego budżetu

Jeśli zależy nam na tym, aby gotówka na naszym koncie rosła, a nie upłynniała się w niewyjaśnionych okolicznościach, warto wziąć się za planowanie budżetu. Tylko rozsądne, krok po kroku, z miesiąca na miesiąc kontrolowanie wydatków, pomoże nam racjonalnie zarządzać budżetem oraz nie wydawać pieniędzy tam, gdzie nie jest to konieczne. Dotyczy to także, a może zwłaszcza, zakupów spożywczych i jedzenia. Planując zakupy, warto więc zastanowić się nad tym ile chcemy i musimy na nie wydać. Każdą wydaną kwotę skrupulatnie zapisujemy i sprawdzamy, jak rzeczywistość ma się do naszych oczekiwań. Jeśli znacznie się z nimi rozmija, warto przemyśleć, czy faktycznie tyle jedzenia potrzebujemy. Może większość ląduje jednak w koszu na śmieci, bo okazuje się, że w ciągu tygodnia wcale nie jesteśmy w stanie zjeść tego, co kupiliśmy.

Tutaj do głosu dochodzi więc także planowanie jadłospisu na przykład na cały tydzień, trzymanie się i wykorzystywanie wszystkiego, co mamy w lodówce lub na kuchennych półkach. Dzięki temu dokładamy jeszcze cegiełkę do niemarnowania jedzenia, a nasz portfel i konto bankowe tylko na tym korzystają.

Lista zakupów, promocje oraz duże markety pomogą w oszczędzaniu na jedzeniu

Choć jesteśmy fanami osiedlowych sklepików, prawda jest dość brutalna – jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy się tam wybrać tylko wówczas, gdy nagle zabraknie nam czegoś, bez czego nie przygotujemy zaplanowanego dania. Po większe, na przykład takie cotygodniowe zakupy, musimy wybierać się do większych marketów. Tam nie tylko kupimy produkty za niższą cenę niż w takim sklepiku, ale również będziemy mogli skorzystać z wielu promocji i zaoszczędzić jeszcze więcej niż planowaliśmy.

I najważniejsze: zakupy spożywcze robimy zawsze z przygotowaną wcześniej listą, dobrze dopasowaną do jadłospisu, który wymyśliliśmy na nadchodzący tydzień. Lista pozwoli nam trzymać się tylko tego, co w danym tygodniu dla nas naprawdę najważniejsze i sprawi, że nie będziemy co rusz sięgać po kolejny produkt z myślą w głowie: na pewno kiedyś się przyda. Listę przygotowujemy również po sprawdzeniu tego, co jeszcze mamy w kuchennych szafkach czy w lodówce. Wówczas uda nam się uniknąć gromadzenia jedzenia, które zalegając na półkach z czasem traci ważność i również ląduje w koszu.

Zobacz też: http://tuts.pl/zakupy-spozywcze-on-line-pod-lupa-na-co-zwrocic-uwage/

ZOBACZ TEŻ